Новини / Тваринництво     12 листопада 2022 09:10

Загинули птиця, худоба і бджоли: збитки тваринництва за час війни сягнули 15%


Російська агресія завдала значної шкоди аграрному сектору та спричинила суттєві збитки, як для держави в цілому, так і для виробників сільськогосподарської продукції та домогосподарств.

Про це в ефірі інформаційного марафону на “Суспільному” розповіла начальник управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Олена Дадус.

Найбільше постраждали Чернігівська, Харківська, Сумська, Київська, Донецька, Луганська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, де на початку поточного року було сконцентровано по усіх категоріях господарств: поголів’я ВРХ – 25,3%, корів – 25,8%, свиней – 31,5%, овець та кіз – 28,2%, птиці – 24,9%. Виробництво продукції тваринництва: м’яса – 20%, молока – 28,7%, яєць – 44,8%. Загалом, скорочення в галузі від загального обсягу, порівняно з минулим роком, становить 15%.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

“Близько 2 млрд гривень – це збитки від загибелі тварин та пошкодження й руйнування тваринницьких ферм. Наразі підтверджений обсяг 6 тисяч голів корів, до 100 тис поголів’я свиней, понад 3.5 млн голів птиці втрачено. 206 підприємств зруйновані або пошкоджені”, – зазначила Олена Дадус.

Вона підкреслила, що підприємства продовжують фіксувати збитки, збирати доказову базу.

Наразі Мінагрополітики розробляє алгоритм фіксування й розрахунку збитків, завданих особистим селянським господарствам, внаслідок загибелі сільськогосподарських тварин, птиці, бджолосімей, власниками яких вони були.

Разом з тим, попри значні втрати та скорочення виробництва, загрози продовольчій безпеці країни немає.

“Працюючі підприємства повністю забезпечують потребу внутрішнього ринку, в молочних, м’ясних та інших продуктах. Вдається задовольняти й експортний попит. Також держава дбає про внутрішньопереміщених осіб і забезпечення їх необхідними продуктовими наборами, в тому числі довготривалого зберігання”, – сказала Олена Дадус.

Для відновлення тваринництва в Україні діють державні програми пільгового кредитування та надаються гранти від міжнародних донорів.

Нагадаємо, у Німеччині на провідній світовій виставці з тваринництва EuroTier 2022, що відбудеться від 15 до 18 листопада цього року в Ганновері, пройде фахова Міжнародна конференція “Боротьба за існування українського тваринництва”. На ній учасники  розглянуть, якими є широкомасштабні наслідки російської загарбницької війни для тваринництва України та як можна забезпечити стале відновлення.

Станом на червень 2022 року згідно зі словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького тваринництво в Україні знищено на 15% від загального обсягу. Для забезпечення функціонування та збільшення кількості виробництва в галузі тваринництва у мирних регіонах приймаються конкретні дії. Зокрема, господарствам пропонуються спеціальні кредитні програми, портфельні гарантії, підтримка попиту шляхом бюджетних коштів та забезпечення харчовими продуктами населення, яке наразі перебуває на тимчасово окупованих територіях.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також