Новини    21 січня 2018 13:17

За три останні роки Україна ввела в експлуатацію 408 МВт нових потужностей відновлювальної енергії


У 2015 році було введено близько 30 МВт нових потужностей відновлювальної енергії, в 2016 – вже 120 МВт, а в 2017 – 257 МВт. За ці три роки в розвиток альтернативної енергетики інвестовано понад 400 млн євро. Крім того, були реалізовані бізнес-проекти зі створення генерації тепла потужністю 1,8 ГВт вартістю 440 млн євро. Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.

До 2020 року необхідно довести частку альтернативної енергетики до 11% загального споживання електрики в країні, а до 2035 – до 25%. Для реалізації задуманого буде потрібно не менше 10 млрд євро. Тому пошук інвесторів в даний сектор енергетики виходить на перший план.

Допомогти в здійсненні планів може приєднання України до Статуту IRENA – Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії. Всі необхідні документи вже прийняті вітчизняним парламентом, і в найближчі тижні процес приєднання завершиться. Даний крок дозволить нашій країні залучати ресурси з Фонду розвитку організації на дуже вигідних умовах. Крім того, співпраця з IRENA допоможе Україні отримати інвестиції з інших джерел. Інвестори, при прийнятті рішень про вкладення коштів в альтернативну енергетику конкретної країни, орієнтуються на звіти цієї організації. Уже сьогодні IRENA позитивно оцінює динаміку розвитку і перспективи галузі.

За словами в.о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно енергетичного комплексу Олександр Домбровський, приєднання України до Статуту IRENA пришвидшить введення нових потужностей відновлювальної енергії.

«Динамічний перехід від застарілих енергетичних технологій до чистої відновлюваної енергії – одне із ключових завдань, які нині стоять перед українською енергетикою. Приєднання України до Статуту IRENA – одна з реальних можливостей наблизитись до вирішення цього надскладного для України питання»,-відмітив Олександр Домбровський.

Та додав, що вже майже 10 років в країні діє «зелений тариф», завдяки якому стало вигідно створювати сонячні і вітроелектростанції в домогосподарствах. У 2015 році допустима потужність таких станцій була збільшена з 10 до 30 кВт, а в 2016 році встановлено нові ціни закупівлі електроенергії за даною програмою.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...