Новини    05 листопада 2023 11:22

За рік майже в чотири рази впав імпорт свинини в Україну


У жовтні 2023 року до України імпортували свіжу, охолоджену та морожену свинину у розмірі 2 тисяч тонн або 5,5 млн грн у валютному еквіваленті. Показник на 6,8% менше ніж у вересні та удвічі менше ніж торік.

У повідомленні Асоціації “Свинарі України” заявлено, що у попередніх даних митної статистики йдеться про зниження імпортної активності в жовтні порівняно з попереднім місяцем.

“Ослаблення потоку закордонної свинини спостерігалося по мірі аналогічної динаміки внутрішніх цін: з початку місяця середньоринкова ціна втратила майже 18%, а середній жовтневий показник – майже 12% проти вересневого”, – сказано в повідомленні.

На сьогодні ключовими країнами-постачальницями залишаються Данія, Нідерланди, Бельгія та Канада. Продукція останньої країни дещо дорожча, що сприяло підвищенню середньої митної вартості імпортованої сировини $2,71 за 1 кг проти $2,55 минулого місяця.

За 10 місяців сукупний імпорт склав 11,96 тис. тонн, що в 3,8 раза поступається показнику торік.

“Якщо імпортна активність зберігатиметься на рівні останніх місяців, то річні обсяги імпорту складатимуть 14-16 тис. тонн, тобто втричі менше ніж у 2022 році”, – прогнозують у Асоціації.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...