Новини / Техніка     03 лютого 2021 15:30

За рік аграрії придбали 500 вживаних тракторів західних брендів

Загалом імпорт нових тракторів потужністю понад 80 кінських сил склав майже 5,2 тис одиниць. Виробництво та експорт вітчизняних тракторів продовжують скорочуватись

Імпорт нових сільськогосподарських тракторів потужністю понад 80 к.с. протягом останніх років у середньому становив 5 тис одиниць на рік, що є свідченням домінування на ринку техніки закордонного виробництва. Про це повідомив Ярослав Навроцький, науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного Інституту аграрної економіки.

Так, за його даними, у 2017 році до України було ввезено 5063 тракторів, у 2018 році – 4297, у 2019 році – 5727, а минулого року – 5178 тракторів. Крім того, потужним конкурентом придбання нових вітчизняних тракторів є купівля виробниками вживаної зарубіжної техніки. У 2020 році з 1499 одиниць різноманітної агротехніки, яка вже була у використанні, ввезено близько 500 тракторів потужністю більш ніж 80 к.с.

Висока популярність вживаних імпортних тракторів, за словами експерта, обумовлена їх доступною ціною, високою якістю та економічністю. Наприклад, згідно з митними даними, мінімальна митна вартість вживаного трактора потужністю до 200 к.с. складала лише $10,8 тис, а середня – $43,3 тис. Навіть при високому податковому навантаженні, середні ціни на них не перевищили $55,9 тис за одиницю.

Адже, за даними переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, новий трактор ХТЗ аналогічної потужності має повну вартість 1,542 млн грн або більше $ 57 тис.

Відповідно, виробництво тракторів в Україні у минулому році скоротилось у порівнянні з 2017 роком у 4 рази – до 827 одиниць, а експорт склав лише 39 тракторів (проти 419 у 2017 році).

ЧитайтеKernel виміряв індекс лояльності співробітників: він на 12% вище, ніж в середньому на ринку

«Це й не дивно, адже численні недоліки вітчизняних тракторів – застарілі технології їх виробництва, неекономічність, незручність обслуговування, ненадійність та недосконала ергономіка – призводять до їх повної або часткової непристосованості до сучасних технологій точного землеробства», – зауважив Ярослав Навроцький.

Наразі, на його думку, необхідно зосередитись на придбанні сучасних іноземних технологій, технологічних ліній або й цілих виробництв, що підвищить конкурентоспроможність вітчизняних тракторів і зосередитися на виробництві малопотужних тракторів для дрібних фермерів та особистих селянських господарств за доступною ціною.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що прибутки сільгосппідприємств у 2020 році зросли до 58,4 млрд грн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також