Новини    06 березня 2018 14:48

За місяць 72,5 % митних декларацій  оформлено за принципом «єдиного вікна»


З 1 лютого по 4 березня 2018 року було оформлено 72,5% митних декларацій за правилом «Єдиного вікна» , проінформували у Міністерстві фінансів України. Саме на це відомство повинно здійснювати контроль за функціонуванням автоматизованої системи інформаційного обміну «Єдине вікно» на українських митницях.

«За результатами моніторингу роботи системи, Мінфін щотижня публікує на офіційному веб-сайті відомства статистичну інформацію щодо операцій з митними деклараціями (МД) за відповідний період», – йдеться в повідомленні.

За даними міністерства розподіл всієї кількості митних декларацій по принципу «Єдиного вікна» за місяць становили:

  • при імпорті – близько 90 тис. (74,9%)
  • при експорті – понад 54,5 тис. (87%)
  • при транзиті – близько 2,8 тис. (14%).

Принцип «єдиного вікна» започаткували в Україні  з 1 серпня 2016 року на добровільних засадах.

«Водночас перед введенням обов’язкового порядку застосування «єдиного вікна», за ініціативою Мінфіну та з урахуванням пропозицій представників бізнесу і незалежних експертів, а також практичного досвіду застосування механізму «єдиного вікна», Уряд схвалив рішення про вдосконалення цієї системи. Тож з 1 лютого 2018 року запрацював оновлений порядок інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» з урахуванням особливостей транспортних операцій», – сказано в повідомлені.

За словами  радника Міністра фінансів Юрія Драганчука, «єдине вікно» –  це важливий антикорупційний крок у роботі митниці, завдяки якому всі державні органи, що забезпечують контроль за товарами на митній території України, намагаються працювати як єдине ціле.

«Система стимулює контролюючі органи до переходу на європейський підхід здійснення митного контролю. Адже це відкрите та прозоре проходження митних процедур з мінімізацією «людського» фактора і «ручного» втручання в процеси проходження контролів», –  зазначив Юрій Драганчук.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...