Новини / Трейдинг     24 липня 2020 15:30

За липень 2020 року Україна експортувала 1,1 млн тон зерна

Найбільше за інші культури було експортовано пшениці, яка забезпечила близько 40% всіх продажів зернових і зернобобових

Протягом липня 2020 року з українських морських портів було відвантажено на експорт 1,114 млн тон зернових і зернобобових культур. Про це сьогодні повідомив інформаційно-аналітичний портал АПК України.

Як зазначають фахівці міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, це на 1,3 млн тон менше, ніж було відвантажено за кордон за аналогічний період 2019 року. Це пояснюється пізнішими, ніж минулоріч строками збирання врожаю.

Так, станом на 24 липня найбільше всього на експорт трейдери продали пшениці – 412 тис тон, що на 114 тис тон менше, ніж у кінці липня минулого року. Дещо несподівано, з огляду на структуру врожаю і посівів, на другому місці опинилася кукурудза – її на експорт продали 396 тис тон (мінус 1 млн тон у порівнянні з липнем-2019).

Читайте: ТОП-3 імпортерів української кукурудзи у I півріччі 2020 року 

Втім, така структура експорту має логічне пояснення – збирання озимої пшениці і ячменю йде на повний хід, в той час, як до збиральної кукурудзи ще далеко. Тобто трейдери продовжують продавати ще зерно кукурудзи минулорічного врожаю.

І, до речі, ячменю за липень було відвантажено 301 тис тон, що на 198 тис тон менше, ніж було на аналогічну дату минулого року.

Нагадаємо, раніше landlord повідомляв про те, що уряд готує для передачі у парламент 60 євроінтеграційних законопроектів.

Читайте також