Новини / Ринок землі     13 січня 2020 16:59

За яких умов власник може продати свій пай – Микола Сольський

Голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський запевнив орендарів, що без їх відома власник паю не зможе продати землю третій стороні. 

Про це парламентар заявив в ході публічного обговорення земельної реформи.

Під час конференції один із глядачів із Ужгорода задав питання: “Чи буде захищений від конкурентів аграрій, який захоче купити землю у випадку відкриття ринку землі”.

Читайте: Реформа ринку землі займе 15 років – Тарас Висоцький

У свою чергу, Микола Сольський дав розгорнуту відповідь:

“Людина, яка здала вам пай і захоче продати чи здати землю на сторону – сьогодні не буде практично притягнутий до відповідальності. Бо нотаріус посвідчить договір, і ви зможете подати до суду про відшкодування збитків. Але чи будете ви судитись з людьми, які мають пай та яким по 70-80 років. Тепер, після прийняття земельних законів буде інакше – якщо співпадає ім’я орендаря і покупця – оформляє пай. Якщо ні – має бути надано письмове підтвердження про те, що орендар завчасно отримав повідомлення про намір продати пай. Без цього нотаріус не оформить землю. А якщо оформить – ви можете повернути землю собі через суд, ділянка буде вашою”, – сказав Сольський.

Відзначимо, раніше Микола Сольський заявив, що через “сірі” схеми 1,1 млн гектарів сільгоспземель вже продано. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також