У ніч на неділю, 31 березня 2024 року, Україна перейде на літній час, як це передбачено відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України», як повідомлено LandLord.
О 3 годині ранку за київським часом 31 березня годинникові стрілки будуть переведені на одну годину вперед для введення літнього часу. Цей перехід буде автоматично виконаний на гаджетах.
Україна змінює свій час двічі на рік: перехід на літній час відбувається в останню неділю березня, а на зимовий – в останню неділю жовтня.
Хоча у Верховній Раді намагалися скасувати переходи між часами, депутати не підтримали в цілому відповідний законопроєкт. Наприклад, 3 березня 2021 року ВР ухвалила у першому читанні законопроєкт «Про обчислення часу в Україні», але 19 березня за нього проголосували лише 212 депутатів. Після цього законопроєкт щодо скасування переведення стрілок на літній і зимовий час був направлений на доопрацювання.
Нагадаємо, перехід на літній та зимовий час вперше було введено у Великій Британії у 1908 році. Тоді приводом для цього стала економія та прагнення більш раціонального використання електроенергії. У СРСР почали переводити стрілки годинника тільки в 1981 році. В Україні годинник переказує з початку незалежності. Наразі понад 110 країн світу переходять на “літній” та “зимовий” час, не переходять – 161. У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинника на зимовий час, але під тиском громадськості прийняту постанову було скасовано.
Актуальний церковний календар ПЦУ та перелік свят на березень 2024 року можна знайти тут.
Коли святкують Масляну у 2024 році та як святкувати Масляну розповідаємо у матеріалі за посиланням тут.
Гороскоп на березень для всіх знаків зодіаку читайте тут.
Роботи на городі і в саду у березні стає все більше, потрібно вчасно виконати всі агрозаходи і нічого не забути. Тому радимо скористатися посівним календарем на березень, який може слугувати планом робіт на весь місяць. Завдяки йому ви дізнаєтеся, які дні місяця більш сприятливі для посіву, внесення добрив, проведення обробок засобами захисту, а які — підходять для перепочинку для рослин та самих городників.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!