Новини / Трейдинг     27 січня 2021 12:05

За 11 місяців 2020 року експорт продукції АПК до ЄС склав $5,8 млрд

Держстат оприлюднив інформацію про експорт товарів з України протягом січня-листопада 2020 року. Загалом продукції АПК і харчопрому за кордон продано на $20 млрд

Держстат оприлюднив інформацію про експорт товарів з України протягом січня-листопада 2020 року. Загалом за 11 міясців український експорт продукції АПК та харчової промисловості склав $19,99 млрд. Це на 0,3% або на $62,3 млн менше в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. При цьому, як зазначають у мінекономіки,  позитивним моментом стала тенденція до уповільнення темпів падіння обсягів експорту наприкінці вказаного періоду.

«Україна є важливим торговим партнером і одним з найбільших експортерів аграрної та харчової продукції на світові ринки. Українське продовольство користується попитом на кращих ринках ЄС, які висувають високі вимоги до якості продуктів. За звітний період Україна поставила в ЄС аграрної та харчової продукції на суму $5,8 млрд або 28,9% від загального експорту такої продукції», – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

ЧитайтеУкраїна експортувала до Німеччини більше 540 тис т насіння ріпаку

За наведеною інформацією, ТОП-5 найбільших імпортерів продукції АПК за 11 місяців 2020 року виглядає наступним чином:

  • країни ЄС – $5,8 млрд;
  • Китай – $3,1 млрд;
  • Індія – $1,3 млрд;
  • Єгипет – $1,3 млрд;
  • Туреччина – $902,9 млн.

Традиційно найбільше за звітний період було експортовано зернових культур, олії та м’ясної продукції. Крім того, збільшилось постачання олії соняшникової, ячменю, пшениці, меду, плодів та горіхів, хлібобулочних та кондитерських виробів тощо.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що садівників не влаштовують зміни у закон «Про насіння і садивний матеріал».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також