Обсяг експорту зернових і зернобобових культур з України у поточному аграрному сезоні 2023/24, згідно з останніми даними Державної митної служби, опублікованими Міністерством аграрної політики та продовольства, склав 38,6 мільйона тонн на 17 квітня. Це на 3% або 1 мільйон тонн менше, ніж у попередньому сезоні.
У цьому контексті, постачання пшениці з початку сезону становило 15 мільйонів тонн, що перевищує відповідні показники минулого року на 1,4 мільйона тонн або 10%.
Щодо ячменю, його експорт зменшився на 9% до 2,1 мільйона тонн порівняно з попереднім роком.
В той самий час, відправлено лише 1 тисячу тонн жита, що становить 94% менше, ніж у відповідний період минулого сезону.
Експорт кукурудзи зменшився на 9%, склавши 21,1 мільйона тонн, порівняно з аналогічним періодом минулого сезону.
Нарешті, обсяг експорту борошна з України склав 83,5 тисячі тонн, що на 32% менше, ніж у минулому сезоні.
Нагадаємо, приблизно половина зернових культур в Україні експортується через неофіційні канали, уникаючи сплати податків.
Протягом січня-листопада 2023 року Україна імпортувала товарів на суму $57,2 млрд та експортувала на $32,8 млрд, згідно із повідомленням Державної митної служби України.
Станом на 15 грудня 2023 року обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України в сезоні 2023/24 склав приблизно 15,3 млн тонн. Це на 4,7 млн тонн, або 23% менше порівняно з аналогічним періодом минулого сезону.
Україна абсолютний лідер у структурі імпорту зернових до Європи з початку 2023/24 МР.
Департамент сільського господарства США оновив світовий прогноз балансу основних сільськогосподарських культур на 2023/24 маркетинговий рік, інформує пресслужба УКАБ.
Продажі української пшениці на зовнішніх ринках продовжують показувати стійке зростання. З початку лютого було укладено угоди на постачання понад 2 мільйонів тонн цієї культури, що може встановити новий рекорд обсягів в цьому сезоні.
Україна та Болгарія домовилися щодо деталей впровадження системи ліцензування експорту української агропродукції. Йдеться про насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці.
Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.
У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!