Новини    05 травня 2022 21:03

З середини травня очікується покращення ситуації на ринку пального – Герус 

У середині травня покращиться ситуація із пальним в Україні

Вирішення напруженої ситуації з дефіцитом пального очікується у другій половині травня, завдяки налагодженим систематичним поставкам з Європи. Про це заявив на брифінгу Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

Депутат зазначив, що нестача пального виникла через зупинення роботи Кременчуцького нафтопереробного заводу, знищення нафтобаз та зупинення старих поставок з Білорусі та моря. 

Герус додав, що ринок швидко переорієнтовується на поставки з Європи. Тому на першому етапі виникають логістичні труднощі, які швидко вирішуються. 

Чиновник відзначив, що уряд розглядає рішення щодо лібералізації ринку палива, профільні відділи вже займаються цим питанням. 

Депутат також наголосив, що черги і ажіотаж спричинив психологічний фактор, а не кількість пального. 

“Кількість палива, яке в нас було три тижні тому, й кількість палива, яке є сьогодні, не змінилася. Змінилася кількість автомобілістів, які хочуть заправитися”, – зауважив депутат.

Читайте також: Кабмін назвав заходи, які направлені на покращення посівної

Нагадаємо, російські війська нищать  українські нафтобази і НПЗ. Що буде з ринком палива та чи є план Б в України розповів директор Консалтингової групи А-95, експерт із енергетики Сергій Куюн.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

Наталія Марченко

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...