Новини    12 квітня 2018 10:10

З початку року збитки від незаконного вилову риби сягнули більше 4 мільйона гривень


Збитки, за перші три місяці 2018 року завдані рибному господарству внаслідок порушень правил рибальства, склали більше 4 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України з посиланням на підсумки роботи Державного агентства рибного господарства.

За даними міністерства, рибоохоронні патрулі та органи рибоохорони провели 4978 рибоохоронних рейдів. Виявлено 7991 порушень. З них 24%, а саме – 1945 правопорушень були грубими.

«В рамках рейдів було вилучено 27 073 кг біоресурсів. З них: 3,4 тонни – у рибалок-промисловиків, 11,9 тонн – під час незаконного придбання чи збуту риби та 6,2 тонни – за актами вилучення безхазяйного майна. Затримано 101 транспортний засіб. З січня по березень складено та направлено в суди для притягнення порушників до відповідальності 2784 справи», – йдеться у повідомленні.

Згідно звіту, найбільше порушень було виявлено в Київській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Житомирській області та Азовському басейновому управлінні.

«З 1 квітня в більшості областей України розпочалась нерестова заборона на вилов біоресурсів. Рибоохоронні патрульні в посиленому режимі слідкують за дотриманням рибалками правил», – наголосив Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

Він додав, що в цей період дозволений вилов лише з берега і тільки в межах населеного пункту однією вудкою, донкою чи спінінгом. Здійснювати лов можна виключно на один гачок. Добова норма вилову для рибалки – до трьох кілограм риби.

У Мінагрополітики повідомили, що станом на початок квітня по всій Україні запущено 24 управління рибоохоронного патруля, де працює 443 патрульних. Вони проводять рибоохоронні рейди на водоймах і перевіряють законність продажу риби та інших водних біоресурсів у точках продажу. А також слідкують за дотриманням режимів промислового рибальства підприємцями галузі, співпрацюють з громадськістю та ведуть роз’яснювальну роботу щодо правил рибальства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...