Новини / Рослинництво     09 липня 2023 12:26

З початку року фермери отримали 308 млн грн на розвиток садівництва і теплиць

Понад 242 млн грн направлено 72 підприємствам на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства

Майже 22 мільйони гривень виплатили ще чотирьом агропідприємствам у межах урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота. Ці кошти спрямовано на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Цьогоріч 85 фермерств отримали державну допомогу на суму майже 308 млн гривень. З них понад 242 млн грн направлено 72 підприємствам на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства. Ще 13  виплачено понад 64 млн гривень — на теплиці.

Довідка. Урядова грантова програма передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками “Своя справа”,  “Свій сад”, “Своя теплиця”, “Новий рівень”. З початку дії програми вже виплачено понад 356,8 млн гривень 95 суб’єктам господарювання.

Нагадаємо, аграрії Львівщини зможуть отримувати кредити під 3% річних для створення проєктів з доданої вартості.

У 2022 році аграрії отримали 95,5 млрд грн кредитів. За програмою державних гарантій у розмірі 80% – 24 млрд 722 млн грн.

Агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Як відомо,  Постановою КМУ № 916 від 29 липня 2022 року  пролонговано з 6 місяців до 12 місяців кредити за ставкою 0 % річних, які надавалися під посівну кампанію.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

Анна Лиса

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також