Новини    28 січня 2018 11:09

З початку проведення децентралізації доходи до бюджету, з розрахунку на одного мешканця, збільшились в 4 рази


За підсумками 2017 року у 159 ОТГ, в яких було проведено перші вибори у 2015 році, отримали 4,4 млрд грн власних надходжень. Із розрахунку надходжень на 1 мешканця, середній показник по цих громадах склав 3170 грн, що в 4,6 рази більше, ніж він був у 2015 році. Про це повідомили експерти групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яка діє за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International.

Експерти визначили, скільки кожна з об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у 2017 році заробила коштів з розрахунку на одного мешканця і які фінансові результати забезпечило об’єднання в громаду

«У 2017 році 366 ОТГ, які були утворені протягом 2015 та 2016 років, функціонували вже як окремі суб’єкти міжбюджетних відносин. Результати діяльності громад в нових умовах, які забезпечила децентралізація», – заявила координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні  Яніна Казюк.

Так у 207 ОТГ, які об’єдналися у 2016 році, то власні надходження до їхніх бюджетів за 2017 рік склали 4,9 млрд грн, що у розрахунку на 1-го мешканця становить 2844,3 грн і є в 2,9 рази більшим від аналогічного показника за 2016 рік.

Яніна Казюк наголосила, що загальні результати виконання місцевих бюджетів ОТГ свідчать про позитивні тенденції у наповненні їх дохідної частини.

«Такі результати вдалося досягти розширенням бази оподаткування за рахунок податку на доходи фізичних осіб, а також підвищенням якісного рівня адміністрування платежів до своїх бюджетів, за рахунок застосування мотиваційних механізмів, забезпечених децентралізацією. І, відповідно, громади тепер можуть заробити значно більше власних коштів, ніж вони мали до того, як об’єдналися», – прокоментувала експерт.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...