Новини / Трейдинг     09 грудня 2020 15:20

З ким торгувала сільгосппродукцією Україна у 2020 році

Частка сільгосппродукції у зовнішньоторговельному балансі України протягом січня-жовтня 2020 року сягнула більше 44%. Майже половина всього товарообігу припадає на країни Азії  

Частка сільгосппродукції у зовнішньоторговельному балансі України протягом січня-жовтня 2020 року сягнула більше 44%. Майже половина всього товарообігу припадає на країни Азії. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький на своїй сторінці Facebook.

Так, згідно із опублікованою інформацією, частка продукції АПК у зовнішньоторговельному балансі України поступово зростає. Якщо у 2018 році вона становила 37,8%, у 2019 – 43%, то у 2020 році – вже 44,4%. Своєю чергою аналогічні показники імпорту продукції АПК становлять 8,7%, 9,1% і 11,8% відповідно.

Однак якщо вести мову про зовнішньоторговельне сальдо лише у цьому сегменті, то спостерігається певне зростання у фінансовому еквіваленті імпорту продукції АПК та незначне зниження експорту. У 2020 році ми імпортували на $5,09 млрд проти $4,45 млрд у 2019 році. Натомість експортували на $17,6 млрд проти $17,9 млрд у минулому році.

В регіональному вираженні майже половина (49,4%) усього товарообігу України продукцією АПК припало на країни Азії. Друге місце упевнено посідає ЄС разом із Великою Британією – 29,1%, а на третьому місці країни Африки – 14,1%. Далі ідуть країни СНД із 5,8% і обидві Америки всього (лише із 0,9%).

До ТОП-3 нашого імпорту входять морожена риба із часткою у 5,5%, а також корми для тварин та соуси із екстрактами – по 4,2%.

Натомість у ТОП-3 експорту перше місце посідає соняшникова олія – 23,3%, на другому місці кукурудза із часткою у 20,3% і на третьому місці – пшениця із 18,2%.

ЧитайтеЕкспорт зернових з України продовжує стрімко уповільнюватися

Жодних несподіванок – ми продовжуємо лишатися аграрною країною, котра постачає вирощену сировину та продукти первинної переробки. Це і не дивно, враховуючи площі українських оброблюваних земель та середню врожайність.

В структурі імпорту також все логічно, оскільки океанічну рибу ми традиційно імпортуємо, як, власне, соуси та екстракти. Однак графа корми для тварин дещо бентежить, оскільки таку продукцію ми цілком могли б виробляти і вдома.

Звісно ж, не можна назвати позитивною тенденцією погіршення сальдо товарообороту по АПК – одночасно зростання суми імпорту та зниження експорту. Гадаємо, що останній фактор пояснюється зниженням врожайності основних сільгоспкультур в Україні.

Саме структурою українського експорту пояснюється і географія покупців нашої аграрної продукції. При цьому зазначимо на незвично низьку частку країн СНД. Вочевидь, українські агрокомпанії успішно переорієнтувалися на нові ринку збуту.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ВАР підтримала Укрзалізницю у конфлікті з приватними експедиторами.

Читайте також