Новини / Фінанси     28 квітня 2020 17:16

З 28 квітня українці не зможуть анонімно переводити на картку більше 5 тис. грн

З 28 квітня в Україні вступає в силу закон про запобігання легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Тепер українцям доведеться надавати документи при проведенні грошових переказів без відкриття рахунку більш, ніж на 5 000 гривень.

Віднині банківська система почне жорсткий моніторинг всіх фінансових операції з готівкою (внесення, переклад, отримання грошових коштів) понад 5 тис грн. Поповнити картку через термінал на суму понад 5 тис. гривень без ідентифікації буде неможливо. Однак це не стосується переказів грошей з картки на картку, оскільки банківська карта – це вже ідентифікований продукт, і банк має інформацію про власників карт.

Фактично українці зможуть розбивати певну суму на кілька платежів. Однак при отриманні коштів буде перевірятися наявність ознак зв’язку з іншими операціями, які в сумі перевищують 5 000 грн. Якщо їх знайдуть, то картку і гроші можуть заблокувати і попросити надати пояснення, що це за кошти, якщо ці пояснення не задовольнять банк, то доступу до засобів не буде. Розблокування коштів в такому випадку можливо буде досягти тільки через суд.

Читайте: Україна не буде допомогати мігрантам виїжджати на заробітки – Дмитро Кулеба

Новий закон також збільшує порогову суму фіноперації, що підлягає фінансовому моніторингу – з 150 000 до 400 000 грн. Одночасно зменшується кількість ознак, за якими фінансова операція підлягає обов’язковому фінансовому моніторингу, з 17 до 4.

Щодо перекладів у межах України, то у разі, якщо сума переказу не більше 30 000 грн, то він буде супроводжуватися як мінімум номером рахунку щодо платника й одержувача. А якщо ж більше 30 000 грн – детальною інформацією.

Джерело: strana.ua

Раніше Андрій Новак заявив, що держава має компенсувати збитки малим та середнім фермерам, завдані у зв’язку з карантинними обмеженнями і закриттям продовольчих ринків.

Читайте також