Новини / Політика     28 квітня 2020 11:19

Україна не буде допомогати мігрантам виїжджати на заробітки – Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна не допомагатиме мігрантам виїжджати в інші країни. Така позиція принципова і буде переглянута лише після покращення ситуації з коронавірусом. 

За його словами, надходять звернення про допомогу у вивезенні українців на роботу в інші країни, але уряд України керується міркуваннями безпеки і здоров’я громадян.

“В умовах пандемії будь-яка подорож – це наразитися на небезпеку захворіти, особливо коли це подорож літаком”, – підкреслив він.

Читайте: На допомогу з безробіття уряд виділили 6 млрд гривень

За його словами, зараз всі зусилля влади спрямовані на те, щоб повертати українців, які застрягли за кордоном.

“Тому на цьому тлі нелогічно виглядає паралельно організовувати масові чартери на вивезення українців у країни, де триває пандемія в тій чи іншій мірі інтенсивності”, – зазначив він.

При цьому українська сторона розуміє потребу в працівниках у країн-партнерів. “Ми будемо готові переглянути цю позицію в контексті зміни ситуації з пандемією коронавируса”, – додав він.

Нагадаємо, що раніше Фінляндія організувала чартер для 200 українських заробітчан. Пізніше президент польської служби персоналу промисловців Кшиштоф Інглот заявив, що Польща також зацікавлена в українських робітниках і готує для них спеціальні чартери.

Читайте також