Новини    30 квітня 2024 12:54

З 1 травня фермери з деокупованих територій можуть отримати субсидію на землю


З 1 травня в Державному аграрному реєстрі стартує прийом заявок на отримання спеціалізованої бюджетної субсидії для обробітку земель. Субсидія призначена аграріям з територій, які були деокуповані або де вже не ведуться бойові дії. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.

За словами представників Мінагрополітики, аграрії, які володіють або користуються до 120 гектарів сільськогосподарської землі, можуть отримати фінансування в розмірі 8000 грн на гектар.

Допомога доступна для сільгоспвиробників з певних районів Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей. Також це стосується територій, на яких раніше велися бойові дії, а також тих, де визначено дату завершення військових дій і функціонують державні електронні ресурси.

Нагадаємо, комунальні тарифи у травні залишатимуться без змін, водночас відбудеться перерахунок субсидій на неопалювальний сезон. Окремі категорії пенсіонерів отримають надбавки в індивідуальному порядку. Для працюючих пенсіонерів виплати за травень будуть більшими, але на них доведеться зачекати.

З травня 2024 року більшості українців, які отримують житлову субсидію, її буде призначено автоматично на неопалювальний сезон. Втім, є категорії споживачів кому потрібно звертатися за допомогою із новою заявою.

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально залежно від сукупного доходу, інформує ЦДЗУ.

Для багатьох українців, які через війну стали внутрішньо переміщеними особами, найболючішим залишається питання пошуку житла. Частина ВПО проживають в спеціально облаштованих місцях компактного проживання (модульні містечка, гуртожитки тощо), хтось знайшов прихисток в друзів чи родичів. Проте, з різних причин, хтось не може або не хоче там проживати, комусь – приймаюча громада не може забезпечити таке тимчасове житло. Для розв’язання цієї проблеми Міністерство соціальної політики розробило новий інструмент підтримки – субсидію на оренду житла.

Новини за темою:  Ціни на молоко в Україні: чому вартість залишається стабільною на початку травня

Планується реалізувати його в межах експериментального проекту протягом двох років.

Особливість субсидії — це те, що її розмір враховуватиме вартість оренди у певному регіоні або населеному місті країни. Адже ціна на оренду у Києві, Миколаєві, на Закарпатті чи у невеликому населеному пункті суттєво відрізняється.

Якщо в багатоквартирних житлових будинках споживачам, які встановили у квартирі автономні системи опалення, нараховується плата за послугу з постачання теплової енергії для опалення місць загального користування, у такому разі субсидія нараховується на обидві послуги (опалення тепловою та електричною енергією).

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...