Новини    28 травня 2023 19:27

З 1 червня НКРЕКП пропонує встановити єдиний тариф на електроенергію для населення

Наголошується, що підвищення тарифу дозволить покращити фінансові показники НАЕК "Енергоатом" та ПрАТ "Укргідроенерго", які є основними виконавцями ПСО

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) офіційно внесла пропозиції щодо визначення з 1 червня єдиного тарифу на електроенергію для побутових споживачів на рівні 2,88 грн/кВт-год (з ПДВ) у рамках першого етапу коригування цін, повідомляє Енергореформа з посиланням на лист в Міненерго за підписом в.о. голови регулятора Руслана Кайдаша.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

НКРЕКП надає пропозиції щодо внесення змін до положення про покладення спецобов’язків із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО) з 1 червня 2023 року із впровадженням першого етапу коригування цін на електроенергію із застосуванням єдиної ціни без диверсифікації за обсягами споживання на рівні 2,88 з ПДВ, – зазначили у листі

Зауважується, що підвищення тарифу дозволить покращити фінансові показники НАЕК “Енергоатом” та ПрАТ “Укргідроенерго”, які є основними виконавцями ПСО, коштом яких покривається різниця в ринковій ціні е/е, що становить зараз приблизно 6 грн/кВт-год, та тарифами для населення.

Наразі єдиним дієвим способом стабілізації механізму ПСО залишається поступове приведення цін до ринкового рівня.

Стосовно зазначених пропозицій про внесення змін до положення про ПСО з 1 червня 2023 року проведено консультації з Секретаріатом Енергетичного співтовариства.

Енергореформа з посилання на джерела в уряді додає, що Кабмін розглядатиме цю пропозицію, і найімовірніше, підтримає її, на своєму засіданні найближчим часом.

Як повідомляла Енергореформа, тариф для населення становить 1,44 грн/кВт-год при місячному споживанні 250 кВт-год, і 1,68 грн/кВт-год при споживанні більших обсягів.

Нагадаємо, нині Україна обговорює будівництво ще однієї лінії електропередач, яка з’єднає Рівненську АЕС з польським Хелмом, розповів президент “Енергоатома” Петро Котін у коментарі “Укрінформу”.

Енергетичний безвіз із ЄС запрацював лише у березні 2022 року і вже дає перші результати.

Водночас уряд затвердив документ, який визначає, що Україна буде з теплом і зможе спокійно пройти наступну зиму.

Landlord раніше повідомляв, Нафтогаз планує створити державну мережу АЗС.

Усього через три місяці після отримання енергетичного безвізу почався довгоочікуваний експорт української електроенергії в Європу. Потенціал експорту української електроенергії в Європу складає до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати більш як 70 млрд грн на рік.

Міністр енергетики України Герман Галущенко під час візиту до Брюсселя провів зустріч з Віцепрезидентом Європейської комісії з питань міжінституційних відносин Марошем Шефчовичем, повідомляє пресслужба відомства.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...