Новини     7 місяців тому

Євросоюз різко наростив закупівлі української пшеничної висівки та кукурудзяного крохмалю


Разом зі збільшенням експортних поставок борошна продовжує рости і експорт пшеничних висівок з України. Також зростає експорт кукурудзяного крохмалю. Повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт

За їх даними, незважаючи на скорочення їх виробництва в країні, експорт пшеничних висівок за десять місяців 2017/18 МР (липень-квітень) виріс на 9%. Основним імпортером українських пшеничних висівок традиційно залишається Туреччина, на частку якої припадає 89% в загальній структурі експорту.

«Євросоюз різко наростив імпорт пшеничних висівок. За звітний період поставки в цьому напрямку склали 10,1 тис. тонн проти 4,4 тис. тонн за весь 2016/17 МР. Аналогічне зростання експортних поставок спостерігається в напрямку Єгипту», – йдеться у повідомленні.

Аналітики відзначають, що виробництво кукурудзяного крохмалю в Україні демонструє позитивну динаміку. Також зростає його експорт – за підсумками семи місяців поточного 2017/18 сезону (вересень-березень) українські експортери поставили на зовнішні ринки на 24% більше кукурудзяного крохмалю, ніж за цей же період минулого сезону 2016/17.

«Найбільшим імпортером останні кілька сезонів залишається Індонезія з часткою 37% в загальному обсязі експорту в 2017/18 МР. Суттєво наростили закупівлі кукурудзяного крохмалю країни ЄС. Поставки в цьому напрямку за звітний період склали 7,6 тис. тонн, що вже на 2% більше, ніж за весь 2016/17 МР. Значно збільшили імпорт країни Близького Сходу – ОАЕ та Саудівська Аравія», – підрахували аналітики.

З іншого боку, в загальній структурі експорту помітно скорочується частка Росії, яка в поточному сезоні закупила лише 1,5 тис. тонн кукурудзяного крохмалю проти 7,6 тис. тонн за той же час минулого року.

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!Читайте також

Вас зацікавить