Новини    21 травня 2018 16:10

Євросоюз різко наростив закупівлі української пшеничної висівки та кукурудзяного крохмалю


Разом зі збільшенням експортних поставок борошна продовжує рости і експорт пшеничних висівок з України. Також зростає експорт кукурудзяного крохмалю. Повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт

За їх даними, незважаючи на скорочення їх виробництва в країні, експорт пшеничних висівок за десять місяців 2017/18 МР (липень-квітень) виріс на 9%. Основним імпортером українських пшеничних висівок традиційно залишається Туреччина, на частку якої припадає 89% в загальній структурі експорту.

«Євросоюз різко наростив імпорт пшеничних висівок. За звітний період поставки в цьому напрямку склали 10,1 тис. тонн проти 4,4 тис. тонн за весь 2016/17 МР. Аналогічне зростання експортних поставок спостерігається в напрямку Єгипту», – йдеться у повідомленні.

Аналітики відзначають, що виробництво кукурудзяного крохмалю в Україні демонструє позитивну динаміку. Також зростає його експорт – за підсумками семи місяців поточного 2017/18 сезону (вересень-березень) українські експортери поставили на зовнішні ринки на 24% більше кукурудзяного крохмалю, ніж за цей же період минулого сезону 2016/17.

«Найбільшим імпортером останні кілька сезонів залишається Індонезія з часткою 37% в загальному обсязі експорту в 2017/18 МР. Суттєво наростили закупівлі кукурудзяного крохмалю країни ЄС. Поставки в цьому напрямку за звітний період склали 7,6 тис. тонн, що вже на 2% більше, ніж за весь 2016/17 МР. Значно збільшили імпорт країни Близького Сходу – ОАЕ та Саудівська Аравія», – підрахували аналітики.

З іншого боку, в загальній структурі експорту помітно скорочується частка Росії, яка в поточному сезоні закупила лише 1,5 тис. тонн кукурудзяного крохмалю проти 7,6 тис. тонн за той же час минулого року.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...