Новини    20 березня 2024 20:27

Японія передала Одещині техніку для меліорації

У межах грантової допомоги, отримано 15 одиниць техніки: екскаватори, трактори, бульдозери

Уряд Японії передав техніку водогосподарським організаціям Одеської області, повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

Сьогодні водогосподарські організації Одеської області отримали техніку від Уряду Японії в межах проектів міжнародної технічної допомоги, – зазначив він.

Кіпер уточнив, що загалом, у межах грантової допомоги, отримано 15 одиниць техніки: екскаватори, трактори, бульдозери.

Ця техніка допоможе відновити об’єкти державної меліоративної інфраструктури. Наразі в Одеській області триває реконструкція трьох зрошувальних систем: Нагірнянської, Ташбунарської та Ізмаїльської. Реалізація проектів сприятиме збільшенню площі полива та відповідно, збільшенню обсягів урожаю наших аграріїв, – пояснив керівник області.

Раніше японські партнери визначили сім пріоритетних сфер, включаючи покращення гуманітарної ситуації та розвиток сільського господарства, і мають на меті підписати понад 20 документів про співпрацю, включаючи виділення 10 млрд ієн у створення системи дистанційної медицини.

Позаяк існує занепокоєння щодо нестачі води на сільськогосподарських угіддях через підрив російськими окупантами Каховської ГЕС, японські стартапи в галузі біотехнологій розглядають можливість місцевого виробництва матеріалів із високим ступенем водопоглинання, які називаються полімерами, виготовленими з фруктових шкірок.

Близько 300 осіб мають взяти участь у японсько-українській конференції, включаючи урядовців обох країн, а також представників приватних компаній. Уряд Японії зосередився на трьох напрямках: підтримці екстреного відновлення, економічному відновленні/промисловому розвитку та базовому покращенні навколишнього середовища.

Японія має намір допомогти розвитку галузей сільського господарства та тваринництва в Україні, та створенню продуктів з використанням біотехнологій.

Організацію водокористувачів (ОВК) “Інгулецька” створено 14 липня під час зборів водокористувачів Інгулецької, Спаської та Явкинської зрошувальних систем.

Про це йдеться у повідомленні асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Інгулецька, Спаська та Явкинська зрошувальні системи надають послуги зі зрошення земель на території 121,5 тис. га, з них 103,3 тис. га у Миколаївській області та 18,2 тис. га — у Херсонській. Система складається з двох насосних станцій сумарною потужністю 58,6 тис. кВт і продуктивністю 62,4 куб. м води за секунду. Загальна довжина магістрального та розподільчих каналів становить 343 км, на ній розташовано 621 од. гідротехнічних споруд.

Новостворена ОВК “Інгулецька” з найбільшою меліоративною системою відкритого типу в Україні — амбітний та перспективний проєкт, який має забезпечити прозорість систем управління, встановлення справедливих тарифів та залучення інвестицій у меліоративний сектор. Це важливий крок у межах децентралізації управління, адже створення організації водокористувачів саме таким інструментом і є, — прокоментував реалізацію проєкту голова правління A.G.R. Group та директор ТОВ “АТФ “Агро-Діло” Ігор Шестопалов.

Він висловив сподівання на залучення інвестицій для модернізації та реконструкції меліоративних систем, що є необхідним для їх відновлення, та підтримку державою розвитку меліоративних систем.

Новини за темою:  Грози та зливи 5 травня: які регіони України потраплять під удар непогоди – актуальний прогноз

У створенні ОВК, вирішенні технічних, юридичних та фінансових питань, а також налагодженні комунікацій із суміжними водокористувачами взяли участь ТОВ “АТФ «Агро-Діло”, ТОВ ДП “Південне”, ПСП «АФ “Роднічок”, ТОВ “Прометей-Сервіс”, ПСП “Енеїда”, ФГ “Білозірка Агро” та СТОВ “Мрія”.

Новостворена ОВК “Інгулецька” — це перша організація водокористувачів, яка працює в межах Миколаївської та Херсонської областей. Це найстаріша і найбільша зрошувальна система відкритого типу в Україні, яка має величезний потенціал. І хоч її система є досить складною для обслуговування, вона має простір для маневру на ниві технологічних інновацій та можливостей енергоменеджменту задля впровадження та розвитку енергоощадних технологій у зрошенні, —  зазначив перший заступник голови Держагентства меліорації та рибного господарства України Тарас Кот.

Читайте також: Об’єднання водокористувачів: аграрії отримали покрокову інструкцію створення ОВК

Нагадаємо, на Черкащині розпочався процес створення першої організації водокористувачів (ОВК) в Україні в рамках реалізації меліоративної реформи. Перша ОВК буде створена у межах Трушівської зрошувальної системи.

31 січня 2023 року проведено установчі збори та утворено першу в Україні організацію водокористувачів у зоні осушення, в межах Теснівської осушувальної системи, яку назвали “Лесині джерела”.

Процес створення організацій водокористувачів в Україні відбувається відповідно до Закону України від 17.02.2022 № 2079-IX “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, який за своєю сутністю є революцією у системі зрошуваного землеробства.

Японія планує передати Україні технології виробництва біопалива, що створить нову масштабну галузь у країні, яка потребує відновлення через військову агресію зі сторони рф.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

Новини за темою:  Спекотно вдень, але морозно вночі: яка погода чекає українців 29 квітня

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...