Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг нагадала порядок дій для повернення переплати за послуги постачання природного газу, повідомляє пресслужба НКРЕКП.
Крок 1
У разі наявності переплати за послуги постачання природного газу споживачу необхідно звернутися до постачальника (попереднього постачальника), у якого обліковується переплата, із відповідною письмовою заявою (заява 1).
Відповідно до положень пункту 24 розділу ІІІ Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496, у разі переплати сума переплати зараховується в рахунок оплати на наступний розрахунковий період або повертається на поточний рахунок споживача на його письмову вимогу протягом п’яти робочих днів після отримання такої вимоги.
Крок 2
Якщо побутовий споживач звернувся із відповідною письмовою заявою (вимогою) до попереднього постачальника, а постачальник не повернув наявну переплату за послуги постачання природного газу, рекомендуємо споживачу звернутися із відповідним зверненням до НКРЕКП (заява 2) з наданням копій документів, які підтверджують отримання постачальником заяви споживача про повернення переплати за послуги постачання природного газу.
З метою найшвидшого повернення коштів переплати побутовому споживачу необхідно обов’язково здійснити крок 1.
Без виконання кроку 1 у НКРЕКП відсутня можливість вжити дієвих заходів в поверненні споживачу переплати за послуги постачання природного газу.
У Комісії додали, що у разі скоєння правопорушення на ринку природного газу до постачальників можуть застосовуватися санкції у виді: попередження про необхідність усунення порушень; штрафу; зупинення дії ліцензії; анулювання ліцензії.
Нагадаємо, газопостачальна компанія “Нафтогаз України” (забезпечує понад 12,4 млн українських домогосподарств) продовжила дію тарифного плану “Фіксований”, який складатиме 7,96 грн. за куб. м (з ПДВ) до травня 2024 року.
Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України наразі веде переговори з “Укрзалізницею” стосовно запровадження спеціального тарифу на перевезення продукції для українських аграріїв, розповів член комітету Дмитро Соломчук, інформує пресслужба Ради.
Станом на 1 квітня 2024 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 43 762,7 млн дол. США. У березні вони зросли на 18%. Така динаміка зумовлена значними (понад 9 млрд дол) обсягами надходжень від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг повідомила, що робота щодо підвищення тарифів на електроенергію наразі не ведеться, повідомила пресслужба НКРЕКП.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!