Новини    15 березня 2018 08:10

Яблука почали дешевшати, але все одно вдвічі дорожче ніж у 2017 році


Після майже двох місячного безперервного зростання в березні ціни на яблука в Україні на гуртових ринках країни знизились від 8-10%. Про це повідомляє портал «Інфо-Шувар». В березні минулого року ці фрукти пропонувались майже в 2 рази дешевше.

«В середині березня на гуртових ринках країни найдешевші сорти яблука Флоріна, Айдаред, Ренет Симиренка можна купити по 13-15 гривень за кілограм, тобто, на 10% дешевше, ніж в кінці лютого. Гуртові ціни на більш дорогі сорти Гренні Сміт , Фуджі, Голден знизились на 8% до 16-17 гривень за кілограм», – підрахували там.

Та додали, що сьогодні на ринку майже вся пропозиція – це вітчизняне яблуко. Імпортери поки що знаходяться в режимі очікування, тому що в Польщі, яка традиційно є головним постачальником яблук в Україну, сьогодні ці фрукти пропонуються навіть дорожче ніж в Україні по 0,47-0,56 EUR за кілограм.

«Україна в цьому сезоні суттєво покращила торговий баланс по яблуку, збільшивши експорт майже в 2,5 рази та скоротивши імпорт в 3 рази. Збільшити експорт країні вдалось за рахунок промислового яблука, попит на яке в країнах ЄС цього року був надзвичайно високим через втрату власного врожаю», – кажуть фахівці.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...