Новини    11 листопада 2021 17:30

Визначили галузь-лідера серед фальсифікованих продуктів

24 операторам ринку виписали штрафи на 1,2 млн гривень

За останній рік в Україні зафіксували 16 тонн харчових продуктів, які не відповідали вимогам законодавства. Перевірки проводила Держпродспоживслужба. Моніторингів відбулось понад 12,5 тисяч, здійснено 2,5 тисячі перевірок закладів.

Велика кількість порушень була виявлена саме в галузі виробництва вершкового масла. А саме 159 порушень, які пов’язані з продажем фальсифікату товару. Так припинено обіг 568 кг продукту та вилучено з обігу 15,5 тонн продукту.

“Харчові продукти, які ми споживаємо кожного дня, мають відповідати вимогам діючого законодавства та бути безпечними для споживачів. Компромісів у цьому питанні бути не може, тому робота в даному напрямку знаходиться на постійному контролі”, – заявила глава служби Владислава Магалецька.

Більш того, виписали штрафи 24 операторам ринку, сума яких сягає 1,2 млн гривень.

Довідка. У жовтні цього року Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, спрямований на боротьбу з фальсифікацією харчових продуктів.Станом на 2020 рік, за даними досліджень “Стоп фальсифікат”, із 61 перевіреного масла 14 зразків від 12 виробників виявилися підробленими. Серед них вітчизняні та білоруські компанії. Тоді у Держпродспоживслужбі радили покупцям “не вестися на гарну обгортку” та висловили занепокоєння, що в законодавстві немає точного визначення, що таке фальсифікат.

Нагадаємо, що відмова від пальмової олії дозволить очистити молочну галузь від фальсифікату.

Владислава Михайленко

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...