Новини    11 листопада 2021 17:30

Визначили галузь-лідера серед фальсифікованих продуктів

24 операторам ринку виписали штрафи на 1,2 млн гривень

За останній рік в Україні зафіксували 16 тонн харчових продуктів, які не відповідали вимогам законодавства. Перевірки проводила Держпродспоживслужба. Моніторингів відбулось понад 12,5 тисяч, здійснено 2,5 тисячі перевірок закладів.

Велика кількість порушень була виявлена саме в галузі виробництва вершкового масла. А саме 159 порушень, які пов’язані з продажем фальсифікату товару. Так припинено обіг 568 кг продукту та вилучено з обігу 15,5 тонн продукту.

“Харчові продукти, які ми споживаємо кожного дня, мають відповідати вимогам діючого законодавства та бути безпечними для споживачів. Компромісів у цьому питанні бути не може, тому робота в даному напрямку знаходиться на постійному контролі”, – заявила глава служби Владислава Магалецька.

Більш того, виписали штрафи 24 операторам ринку, сума яких сягає 1,2 млн гривень.

Довідка. У жовтні цього року Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, спрямований на боротьбу з фальсифікацією харчових продуктів.Станом на 2020 рік, за даними досліджень “Стоп фальсифікат”, із 61 перевіреного масла 14 зразків від 12 виробників виявилися підробленими. Серед них вітчизняні та білоруські компанії. Тоді у Держпродспоживслужбі радили покупцям “не вестися на гарну обгортку” та висловили занепокоєння, що в законодавстві немає точного визначення, що таке фальсифікат.

Нагадаємо, що відмова від пальмової олії дозволить очистити молочну галузь від фальсифікату.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...