Новини / Думки     28 січня 2019 14:18

Виведено стійке до засухи насіння кукурудзи. Україні не загрожує апокалістичний сценарій ПАР (ІНФОГРАФІКА)

Страшенна посуха спричинила справжній колапс із посівами кукурудзи в ПАР. Тамтешнім фермерам вдалося засадити лише 60% із запланованих площ. Проте й висаджений маїс перебуває під загрозою, адже пекельне сонце вбиває культуру на корні. Схожі кліматичні умови експерти вже в найближчому майбутньому прогнозують й Україні. Та чи готова до такого сценарію наша країна Landlord дізнався у провідної компанії з культивування насіння – «Євраліс Семенс Україна».

Зокрема, на спільному прес-сніданку компанії BASF та Євраліс – «Піклуючись про насіння, піклуємось про аграріїв» керівник відділу маркетингу Євраліс Ольга Молокович відзначила, що на ринку України вже є високоякісне гібридне насіння кукурудзи, яке здатне давати високий врожай навіть при посушливому кліматі:

«В нас є спеціальний суббренд, який називається Roots Power. Це програма, яка дозволяє створювати гібриди з дуже міцною кореневою системою. Завдяки міцній і добре розвиненій кореневій системі ці гібриди можуть живитися вологою з великої глибини. Таке насіння ми вже пропонуємо нашим клієнтам із Півдня України, де засуха – це звичне явище.  Це і ЕС Сенсор (ФАО 370) та новинка ЕС Фарадей (ФАО 350). Той же ЕС Сенсор вже кілька років на ринку, він достатньо успішно пройшов випробовування, і фермери їм задоволені. Тестування гібридів відбувається по усій країні. Певна річ, у регіонах з достатньої кількістю вологи показник врожайності кукурудзи досягав був більшим і досягав 16 тонн з гектару. На Півдні, де вологи менше, – показники стартують від 8 тонн із га.

ЧитайтеПосуха в ПАР допоможе Україні стати лідером з експорту кукурудзи в Африку

Також Ольга Молокович додала, що даний напрям культивування гібридів насіння для компанії Євраліс є одним із ключових, відтак вже наступного року вітчизняні фермери отримають інноваційний зразок:

«Крім того, на вищезазначених зразках насіння наші розробки не закінчуються. Клімат на планеті дійсно змінюється, й ми маємо бути до цього готові. Портфель гібридів Roots Power саме для посушливих регіонів збільшується», – підкреслила Ольга Молокович.

Урожайність ЕС ФАРАДЕЙ у 2018 році в Україні, ц/га, у перерахунку на базову вологість*

Нагадаємо, що через посуху фермери ПАР, за попередніми прогнозами, втратять 511 млн доларів і 31000 робочих місць. Країна ризикує втратити статус лідера з експорту маїсу в Африці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також