Новини / Аналітика     28 лютого 2020 12:12

Висока ціна на українську сою: фактори впливу

Ціна на сою на світових біржах знижується через падіння вартості рослинних олій та нафти. В Україні ж переробники очікують скасування "соєвих правок".

Про це пишуть аналітики електронної зернової біржі GrainTrade.

В Україні ціна на сою висока в очікуванні рішення Верховної Ради стосовно “соєвих правок”. Саме цим експерти зернового ринку пояснюють тенденцію до збереження високих цін на сою в нашій країні.

Адже в світі вартість сої почала знижуватися під тиском падіння котирувань нафти та здешевлення рослинних олій. Така тенденція пов’язана з невизначеністю попиту й прогнозами на збільшення виробництва сої в Південній Америці, зауважують аналітики.

“Але всупереч світовим трендам ціни на сою в Україні поступово зростають на тлі стримування продажів виробниками, які очікують скасування “соєвих правок”, що дозволить експортерам купувати сою за гривню”, – пояснюють експерти.

Через спровокований дефіцит переробники підняли ціна на сою до 10500-10600 грн/т із доставкою на завод.

Це значно перевищує ціну в 10400-10500 грн/т, яку експортери спроможні платити, враховуючи витрати на логістику після зміни законодавства, переконані експерти GrainTrade.

Аналітики відзначають: на початку сезону переробники отримували величезну маржу, купуючи сою по 8600-9000 грн/т із доставкою на завод, проте законодавчі вимоги примусили їх підвищити ціни через конкурентну боротьбу з експортом.

Читайте: Поширення коронавірусу обвалило ціни на пшеницю

Ф’ючерси на сою в США виросли до 326 $/т на тлі зупинення Аргентиною експорту сої та соєвих продуктів.

У середу МСГ Аргентини тимчасово зупинило реєстрацію експорту сільгосппродукції, готуючись до підвищення експортного мита на соєві боби, олію та шрот на 3% до 33%.

Ринок американської сої підтримує затримка зі збиранням урожаю сої в Бразилії та сподівання на збільшення закупівель КНР.

За останній тиждень темпи збирання сої в Бразилії скоротилися, порівняно з попереднім періодом вдвічі, та склали лише 6,8%. Очікується, що країна зможе цьогоріч зібрати 125-127 млн т сої, що на 8-10 млн т перевищить минулорічний врожай та посилить тиск на світовий ринок.

Зниження маржі переробки сої в Китаї через скорочення попиту, спричиненого коронавірусом, зменшує закупівельну активність на зовнішніх ринках.

Landlord раніше повідомляв, що коронавірус обвалив ціни на українську кукурудзу.

Читайте також