Новини / Аналітика     27 лютого 2020 10:39

Коронавірус вбиває ціну на українську кукурудзу

Експортне котування української кукурудзи продовжує знижуватися, відзначають аналітики Refinitiv Agriculture.

Про це йдеться в аналітичному звіті Refinitiv Agriculture в Телеграм-каналі.

Ціна на українську кукурудзу на світових ринках продовжує падіння через коронавірус. Експортне котування, що розпочало падати на початку лютого, зберігає цю тенденцію, зауважують експерти Refinitiv Agriculture.

Трейдери відзначають слабкий інтерес до кукурудзи з України. В тому числі не помітно активності з боку покупців із Китаю.

Поширення коронавірусу посилили побоювання щодо зниження попиту, а це може спровокувати подальше послаблення цін, передбачають оператори ринку.

Читайте: Через коронавірус в Китаї заборонили вирощувати диких тварин

“Через падіння ціни на кукурудзу на базисі FOB трейдери знижують закупівельні ціни в портах на базисі СРТ-порт”, – відзначають аналітики  Refinitiv Agriculture.

В результаті постачання кукурудзи трохи зменшилося. Більш високу ціну готові платити лише за великі партії та швидке постачання всього кілька компаній на ринку.

У той же час великі запаси кукурудзи тиснуть на ринку. Трейдери очікують все ще значних пропозицій кукурудзи для експорту в найближчі місяці. Враховуючи зниження цін на світовому ринку, а також на експортному базисі FOB, українська кукурудза на базисі CPT може впасти ще нижче, прогнозують аналітики Refinitiv Agriculture.

Landlord раніше повідомляв, що поширення коронавірусу обвалило ціни на пшеницю.

 

Читайте також