Новини / Садівництво     23 серпня 2019 12:42

Висока прибутковість для малого фермерства: 5 переваг вирощування винограду в теплицях

Вирощування винограду в закритому ґрунті – найоптимальніший варіант для малих фермерів. Це дає змогу максимально ефективно використовувати невеликі площі землі й забезпечує високу прибутковість бізнесу.

Про це повідомляє Seeds.

На міжнародній конференції «Тепличний бізнес України-2019», яка пройшла 22 серпня в Дніпрі, Євгенія Нікітюк із господарства Аврора розповіла про переваги вирощування винограду в теплицях:

  • висока якість ягід винограду;
  • отримання урожаю в більш ранні терміни (із середини липня);
  • можливість вирощування в міжряддях винограду інших ранньостиглих культур;
  • отримання стабільного урожаю (захищеність урожаю від граду, надмірних опадів, заморозків, шкідників);
  • зменшення кількості хімічних обробок.

«Якщо брати малих фермерів, у яких 2-3 гектари землі, вирощування винограду в закритому ґрунті є найоптимальнішим варіантом – максимально ефективне використання невеликих земельних ділянок при високій прибутковості виробництва винограду», – відзначила Євгенія Нікітюк.

Читайте: 10 тонн винограду: завдяки об’єднанню 8 фермерів швидко реалізували урожай

Фахівець розповіла, що в ТОВ Аврора вирощують виноград у неопалюваних теплицях з 2012 р. Співробітники господарства задоволені роботою в захищеному ґрунті, кажуть, що так комфортніше працювати в зимово-весняні періоди.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні сьогодні спостерігається перевиробництво винограду, що призводить до низьких цін на продукцію. В такій ситуації рентабельність виноградного бізнесу падає, багато фермерів старшого покоління бідкається, що доведеться викорчовувати виноградні плантації, а це гектари насаджень.

 

Читайте також