Новини / Рослинництво     06 березня 2020 17:40

Вирощують рослини на мінеральній ваті: як голландські вчені збираються нагодувати світ

У Вагенінгенському університеті в Нідерландах науковці намагаються вирішити проблему харчування населення Землі, яке невпинно росте. Вчені вирощують рослини на вертикальних фермах. Для кращого росту коренів використовують мінеральну вату. 

Рослини ростуть в експериментальних теплицях Дослідницького центру Вагенінгенського університету, що розташований у регіоні Нідерландів, відомому як Вал Фуд. Мінеральна вата, на якій вирощують зелень, це мікс мінералів, які допомагають кореневій системі швидко розвиватися. Рослини посаджені на вертикальній фермі.

За словами професора садівництва Вагенінгенського університету Лео Марселіса, в майбутньому вертикальні ферми будуть  заввишки багатоповерхових будинків. І на таких фермах застосовуватиметься лише штучне освітлення.

Читайте: У Сінгапурі з’явилась перша розумна плавуча ферма

Досвідом та інноваціями у сільськогосподарській сфері університет ділиться з міжнародними компаніями, урядовими делегаціями та студентами аграрних навчальних закладів, які регулярно до них навідуються.

В університеті зазначають, що сільське господарство займає 40-50% землі, що придатна для життя, поглинає 70% всієї прісної води і становить близько 10-12% від загального обсягу викидів парникових газів в усьому світі. І це при тому, що третина харчів викидається. Вчені університету вважають, через зростання населення Землі може з’явитися нерівність у доступності продовольчих товарів.

Як повідомляв LANDLORD, у Японії діє найбільша у світі вертикальна ферма салату.

Джерело: Wsjournal

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також