Новини / Фінанси     05 січня 2022 11:33

Виробництво сиру критично скорочується

Чергове подорожчання можливе не раніше лютого

Хоч в останні тижні 2021 року продажі вітчизняних сирів помітно збільшилися, але вони все одно набагато нижчі за тогорічні обсяги, зокрема грудень торік. Заважає продажам дорожнеча товару, і ще більше — величезна пропозиція імпортної продукції. Про це повідомляє Інфагро.

«Більшість сироварів у другій половині грудня зуміли вкотре збільшити ціни на звичні 5%. Наприкінці грудня дистриб’юторам традиційні сири відвантажувалися переважно по 185−195 грн/кг. Це означає, що українцям доведеться купувати сир для святкового столу (з урахуванням усіх націнок торговців) не дешевше за 240 грн/кг», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що всупереч зростанню собівартості, навряд чи сиророби ризикнуть і надалі збільшувати ціни у січні. Чергове подорожчання можливе не раніше лютого, і якщо до того часу скоротиться імпорт сирів.

Вітчизняним виробникам доводиться незмінно скорочувати випуск сиру у зв’язку з конкуренцією через імпорт. Минулого місяця зварили лише 8,6 тис. т сичужних сирів та сирних продуктів, що на 17% менше за листопадовий показник 2020 року. У грудні-січні виробництво очікується ще менше.

Однак ціни на європейські сири помітно зросли, і це вселяє надію на скорочення імпорту.

Раніше Landlord повідомляв, що жовтневий імпорт сиру в Україні побив усі рекорди.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також