Новини / Політика     27 листопада 2020 14:30

У нідерландських фермерів планують забирати землю за екологічні порушення

У Нідерландах готується шокуюча для агровиробників законодавча новація, що може стати прецедентом для інших країн

Близько 2000 нідерландських фермерів вийшли на вулиці Гааги, протестуючи проти урядової законодавчої ініціативи. Членам організації «Сили оборони фермерів» не подобається запланована експропріація земель, власники яких порушили екологічні вимоги.

Передусім це стосується вже згадуваної нами тенденції обмежень застосування азотних добрив у перерахунку на 1 га. Правом забирати землю у порушників уряд Нідерландів хоче наділити владу окремих провінцій країни, а підставою для конфіскації стане прагнення обмежити викиди азоту до атмосфери.

Ще одна суперечлива норма законопроєкту — примусовий викуп ферм із подальшою забороною їхнім колишнім власникам створювати нові сільськогосподарські підприємства.

Читайте: Роман Горобець: у середньому страхові виплати становили 222 грн/га

Якщо скандальний законопроєкт таки буде прийнятий, закон набуде чинності з 2022 року.

Зауважимо, що для Західної Європи з її тисячолітньою традицією недоторканності приватної власності такі суперечливі законодавчі ініціативи виглядають дуже незвично. До того ж попит на продовольство у світі зростає, при цьому фермери Євросоюзу посідають далеко не перше місце у переліку забруднювачів атмосфери.

Та очевидно, що курс на екологізацію в Європі стає дедалі жорсткішим і рано чи пізно це торкнеться й України. Спочатку — підвищення вимог до вирощеної продукції, а згодом — до виробничих обмежень. Тому, мабуть, вже сьогодні варто потурбуватися про цей аспект та поступово переходити на більш екологічні технології.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що німецьких фермерів змусять обмежити внесення азотних добрив

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також