Технологію розробили вчені дубайської академії SANAD та Редінгського університету у Великобританії. ЇЇ вже протестували в декількох регіонах країни, пише Business Insider.
Як це працює: запущені в повітря безпілотники випускають лазерні промені у хмари, заряджаючи їх електричним зарядом. Заряд стимулює краплі води збиратися докупи та падати на землю у вигляді опадів.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
«Дрони, оснащені спеціальними датчиками, здатними емітувати електричний заряд. Вони літають на малих висотах та доставляють заряд молекул повітря, що має стимулювати опади », — сказала Алія Аль-Мазруі, директор науково-дослідницької програми.
Читайте: Вітаміни та бади: як не нашкодити собі?
Штучний дощ має вирішальне значення, оскільки в Дубаї щорічно випадає лише 10 сантиметрів опадів. Це ускладнює землеробство і змушує країну імпортувати понад 80% харчових продуктів, пише видання. Найхолодніший місяць у місті — січень, коли температура опускається до 19°C. Улітку температура в тіні доходить до 50°C.
В ОАЕ також використовують інший спосіб стимулювання дощу — «технологію засіву хмар». Він пов’язаний із запуском у хмари соляних ракет з літаків. Синоптики, які знаходяться в Абу-Дабі, стежать за показаннями погодних радарів. Як тільки вони помічають купчасто-дощові хмари, дають сигнал пілотам. Якщо спостерігається слабкий висхідний повітряний потік, зазвичай спалюється 1-2 ракети. Якщо є потужний висхідний потік, спалюють 4-6 ракет.
Landlord вже писав про цей спосіб продукування опадів.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!