Новини    05 серпня 2020 12:10

Вибух у Бейруті знищив майже всі ліванські запаси зерна

У портових елеваторах Бейрута зберігалося 85% всіх запасів зерна Лівану. Влада країни вже заявила, що воно тепер непридатне для використання

Вибух у Бейруті знищив майже всі ліванські запаси зерна – про це повідомляють світові інформаційні агенції. Головне зерносховище порту Бейрута, вочевидь, прийняло на себе основну ударну хвилю від вибуху, що прогримів в столиці Лівану ввечері 4 серпня. Якби не великий портовий елеватор, жертв і руйнувань у місті було б значно більше.

На фотографіях елеватора, що розповсюдила Associated Press , воронка від вибуху заповнена водою. Також добре видно розсипане вибухом зерно. Влада країни вже заявила, що все збіжжя, що зберігалося в порту, забруднено і непридатне до використання.

При цьому, у знищених в порту Бейрута елеваторах зберігалося 85% запасів зерна країни. Ліван традиційно є великим нетто-імпортером зерна. Так, за 2019/2020 маркетинговому рік, згідно з оцінкою USDA, країна експортувала 2,2 млн тон зернових, у т.ч. 1,2 млн тон пшениці, 900 тис тон кукурудзи і 70 тис тон ячменю. Левову частину цих закупівель було здійснено в Україні. Зокрема, як підрахували у АПК-Інформ, в минулому сезоні Україна відвантажила до Лівану 565,5 тис. тон пшениці, 198,1 тис тон кукурудзи і 4,4 тис тон ячменю.

Читайте: Інвентаризацію державних земель завершать до 21 вересня 2020 року 

Влада Лівану вже заявила про збільшення імпорту зернових, при цьому підкресливши, що в даний момент збіжжя в країні достатньо для задоволення поточних  потреб населення.

Згідно із офіційними даними, на ранок 5 серпня загальне число загиблих перевищує 100 осіб, число поранених понад 4300.

За заявою прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, українців серед них немає. На даний момент Червоний Хрест Лівану допомагає вивозити жертв і постраждалих з місця інциденту, оскільки лікарні міста переповнені.

Рада національної оборони Лівану оголосив Бейрут зоною лиха і ввела режим надзвичайного стану, який буде діяти протягом двох тижнів. Оголошено жалобу за загиблими. Щодо розслідування причин вибуху, який за офіційними заявами пов’язаний з вантажем нітрату амонію, що зберігався в порту Бейрута з 2013 р., влада Лівану обіцяє надати відповіді протягом 48 годин.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що баланс ринку зерна України у новому маркетинговому році буде представлений 10 серпня.

Фото: AP

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...