Новини / Ринок землі     04 серпня 2020 10:55

Інвентаризацію державних земель завершать до 21 вересня 2020 року

Інвентаризація повинна була завершитись 20 липня, але строк завершення перенесено на два місяці через карантинні обмеження

Інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення, що перебувають у  державній власності завершать до 21 вересня 2020 року. Про це на своїй сторінці Facebook написав голова держгеокадастру Роман Лещенко після робочої зустрічі з представниками компаній, які перемогли в тендерах на проведення інвентаризації земель в Україні.

«На жаль, через COVID-19 та карантинні обмеження, які були запроваджені по всій країні, цей процес затягнувся. Всі виконавці визнали, що не змогли виконати свої зобов‘язання до 20 липня, як передбачалося підписаними угодами», – сказав голова держгеокадастру.

Читайте: До держгеокадастру внесені дані про 31,5 млн га сільгоспземель 

Також, за його словами, перешкодою для вчасного завершення процесу стала наявність великої кількості оскаржень тендерних закупівель до антимонопольного комітету. Як наслідок, укладання договорів відбулося лише в травні-червні, а не в березні. В силу цих обставин інвентаризація стартувала на 2 місяці пізніше, ніж заплановано.

Роман Лещенко повідомив, що за результатами наради було прийняте рішення погодити з кабінетом міністрів України відтермінування завершення інвентаризації сільськогосподарських земель державної власності до 21 вересня 2020 року.

«Виконавці запевнили, що у двомісячний термін роботи будуть виконані. В іншому разі вони будуть нести юридичну відповідальність, в тому числі – жорсткі фінансові санкції, передбачені  діючими договорами», – підкреслив він.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що за минулий тиждень аграрії України зібрали 7,4 млн тон зерна.

Читайте також