Новини    26 квітня 2018 09:03

Втрати озимих найнижчі за всю історію незалежності України


Втрати озимих культур у поточному виробничому сезоні складають лише 5 тис. га озимого ріпаку або 0,6% із 864 тис. га посівів та 0,1 тис. га озимої пшениці або лише 0,002% із 5943 тис. га, решта озимих культур не зазнали втрат у результаті перезимівлі. Такі дані наводять в Асоціації «Українському клубі аграрного бізнесу» з посиланням на дані Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За даними аналітиків УКАБу, це найнижчі втрати озимих культур за всю історію незалежності України. Для порівняння у 2017 році втрати озимого ріпаку склади 6%, а озимої пшениці – 0,3%.

«Найнижчі втрати озимих були зумовлені кількома факторами. Зимові температурні режими прийшли в Україну аномально пізно, що дозволило озимим культурам навіть пізніх строків посіву досягнути оптимальних фаз для успішної перезимівлі», – йдеться у повідомленні.

Згідно інформації, в озимини не було проблем із проростанням та подальшим живленням, вологи в ґрунті було достатньо. Низькі температури, до -20 градусів по Цельсію, які тривали недовго, не мали значного впливу на посіви, оскільки був сформований достатній сніговий покрив, що захищав посіви від низький температур та інших несприятливих факторів.

Зі слів аналітика аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Петра Лахая, така ситуація з озимими дають передумови для отримання високого врожаю.

«80% посівів озимини наразі знаходяться в доброму та задовільному стані. На початок весняного вегетаційного періоду зазвичай цей показник коливається у межах 60-70%. Зважаючи на цьогорічні показники перезимівлі озимих культур в Україні, це хороші передумови для отримання високого врожаю», – зазначив він.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...