Новини    03 грудня 2019 13:54

Всі поля Кернел під моніторингом супутників – Євген Сапіженко

Компанія Кернел є одним із новаторів у сфері використання передових технологій, зокрема, супутникового моніторингу полів, покриваючи ними всю територію своїх кластерів.

Про особливості інтеграції космічних технологій в агросфері під час конференції PRO100AGRO розповів керівник служби моделювання та моніторингу Кернел Євген Сапіженко.

За словами пана Сапіженка, компанія Кернел залучилася до використання високотехнологічного інструменту супутникового моніторингу полів ще в 2014 році. З того часу кожний кластер агрохолдингу перебуває під пильним контролем супутників.

Читайте: Конференція PRO100AGRO: в Україні стартувала агроподія року

З космосу поля компанії моніторять відразу три 3 супутники – це Sentinel, Landsat та Modis.

«Основні супутники, що використовуються – це Sentinel, Landsat та Modis. Останнім часом частота отриманих знімків по них збільшилася удвічі. І це дуже важливо, адже іноді знімки потрапляли під густу хмарність, через що унеможливлювався процес аналізу картин на полі», – ділиться досвідом Євген Сапіженко.

Також фахівець розповів про переваги та недоліки супутників.

«Супутник Landsat був запущений у 2013 році, однак його роздільна здатність менша за Sentinel – 30 метрів на піксель. У Sentinel цей показник складає 10 метрів на піксель. Крім того, Landsat робить знімки усього один раз на 8 днів, що є достатньо низькою частотою. Супутник Modis – це спектрорадарний модуль, що є на двох супутниках і працює з 2000 року. Його мінус у низькій роздільній здатності – 250 метрів на піксель. Утім, незважаючи на низьку роздільну здатність, головною перевагою є висока частота отримання даний. Цей супутник дозволяє отримувати знімки кожен день. Власне, саме на базі таких даних будують прогнози, динаміку індексів, тощо», – підкреслив керівник служби моделювання та моніторингу.

Нагадаємо, раніше під час виступу на конференції PRO100AGRO директор із закупівель зернових та олійних культур «Кернел» Олександр Головін заявив, що наступного року його компані планує експортувати 8 млн тонн зерна.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...