Новини / Рослинництво     30 квітня 2020 12:46

Врожаям Буковини загрожує нашестя самшитової вогнівки

Цьогоріч фермерам на Буковині серйозно загрожує нашестя шкідника східно-азіатського походження — самшитової вогнівки. Вперше в Україні зараження рослин фітофагом були вявлені в у 2014 році.

Випадки зараження самшитовою вогнівкою були виявлені на Буковині ще торік. Аномально тепла зима сприяла перезимівлі шкідника, який буде поширюватися, пошкоджуючи на своєму шляху рослини самшиту.

«Зимують, переважно, гусениці ІІ-ІІІ віків в щільних білих павутинних коконах між листям. Навесні вони дохарчовуються і заляльковуються. Через 10-15 днів з лялечок вилітають метелики. Після спарювання самки вогнівки відкладають на молоді листочки самшиту невеликими купками яйця, з яких невдовзі відроджуються гусениці довжиною 1-2 мм, жовто-зеленого кольору з чорною головою. Їх розвиток триває приблизно 3-4 тижні. За цей час шкідники стають темно-зеленого кольору з широкою чорною та тонкими білими лініями по бокам і досягають 3,5-4 см у довжину. За рік може розвиватися в 3-4 поколіннях. Личинки в процесі живлення накопичують отруйні алкалоїди самшиту, тому їх не поїдають птахи», — повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Читайте: Супутниковий моніторинг: посуха сильно вдарила по озимині на півдні України

Гусениці самшитової вогнівки, які відродилися, спочатку виїдають нижню частину листка, залишаючи непошкоджений верхній епідерміс. Гусениці старших віків грубо об’їдають листки, обплітаючи пошкоджені гілки павутиною, на якій можна помітити екскременти, шкурки личинок та пусті чорні капсули від голів, які залишаються після линьки. За 4 години один шкідник повністю з’їдає листок самшиту середнього розміру. Живлення триває до перших приморозків.

«Враховуючи високу плодючість та ненажерливість шкідника, відсутність природних ворогів, здатність метеликів до активних перельотів, повільне відростання самшиту та обмеження на використання пестицидів, слід очікувати збільшення чисельності та масове розселення самшитової вогнівки на Буковині», — йдеться в повідомленні.

Джерело: ГУ Держпродспожислужби в Чернівецькій області

Нагадаємо, раніше landlord повідомляв, як захистити врожаї від надмірних опадів.

Читайте також

Матеріали по темі

Рослинництво        25 жовтня 2021 10:08

В Україні активно закриваються грибні ферми

Рослинництво        25 жовтня 2021 08:19

Рекордний урожай гречки зібрано в Україні

Рослинництво        20 жовтня 2021 16:26

Євросоюз збільшить обсяги переробки соняшника