Новини / Політика     29 листопада 2018 12:33

Воєнного стану боятися фермерам не треба – Павленко назвав 3 причини

Екс-міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу на 2-му щорічному українському форумі "Агробізнес", повідомив, що ведення воєнного стану не позначиться на розвитку вітчизняного агросектору.

Зокрема, колишній чиновник відзначив, що нині в Україні вистачає як фінансового резерву, так і паливо-мастильних матеріалів та зернових, аби безболісно пережити можливі труднощі із веденням воєнного стану.

«Воєнний стан не є проблемою. Давайте повернемося у 2015 рік. Аграрії добре пам’ятають, що в Луганській і Донецькій областях зібрали більше мільйона тонн вражаю. А це означає, що врожай 2014-го року був зібраний, поля були підготовлені, озимі були посіяні, добрива внесені. І це при тому, що 2014-го йшли активні бойові дії. У серпні – Іловайськ, взимку 2015-го – Дебальцеве. Ось вам реальний приклад бойових дій. При цьому інфраструктура працювала, аграрії працювали, тож наразі причин для паніки немає жодних.

Читайте: Порти Маріуполь і Бердянськ блоковані. Судна йдуть лише в напрямку Росії

Коли кажуть, що не буде валюти – вона буде, адже зараз банківські резерви утричі більші, ніж на початку кризи. Потім почали хвилюватися за дефіцит палива. Але і тут проблеми немає. Я спілкувався з сімома операторами, то вони всі в один голос запевнили, що палива більш, ніж достатньо. Середній запас складає мінімум 2-3 місяця. Елеватори пшеницею забиті, тож і без хліба не залишимося. Не треба робити штучної паніки! На сьогоднішній день ведення воєнного стану жодним чином не позначиться на роботі аграріїв».

Нагадаємо, що після атаки українських кораблів в екваторії Чорного моря російськими військовими, президент України Петро Порошенко підписав указ про введення воєнного стану терміном на 30 днів із 28 листопада до 28 грудня 2018 р. Дану ініціативу підтримали й парламентарі, віддавши 276 голосів “за”.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також