Новини / Політика     12 травня 2020 14:25

Володимир Зеленський: треба запропонувати бізнесу кредитні канікули

Президент заявив про намір підтримати підприємства малого та мікробізнесу за рахунок додаткових пільг і дешевих кредитів

Про необхідність кредитних канікул для малого бізнесу йшлося під час селекторної наради в Офісі президента. Як повідомляє прес-служба голови держави, окрім іншого, президент звернув увагу на стан функціонування спеціальних ініціатив, що були започатковані раніше і мали підтримати український бізнес у період національного локдауну.

Зокрема, мова була про кредитну підтримку підприємств малого та мікробізнесу. Володимир Зеленський наголосив, що їм треба допомогти саме зараз та одразу після завершення карантину, щоб відновлення роботи малого та мікробізнесу відбулось найбистріше.

«Нам треба запропонувати їм так звані кредитні канікули», – визначився президент України.

Натомість прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що уряд створив усі можливі передумови для того, щоб запрацювала оновлена програма «Доступні кредити 5-7-9%».

Читайте: Володимир Зеленський: Ми не блокуємо виїзд громадян за кордон на роботу

Нагадаємо, що, згідно сайту цієї програми, кредит за заниженими процентами можна отримати буквально за три кроки. Після підписання підприємцем відповідної угоди із банком-партнером програми, держава компенсуватиме різницю між комерційними кредитними ставками та процентами, зниженими згідно із урядовою програмою.

Крім того, згідно доповіді прем’єра, закінчується впровадження програми «Нові гроші». Участь у неї зможуть отримати підприємці, що зобов’яжуться зберегти не меньше 80% робочих місць у малому та мікробізнесі. Такі роботодавці матимуть змогу теж отримати кредити під низький відсоток.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про те, що карантин в Україні буду продовжено після 22 травня.

Читайте також