Новини / Політика     12 травня 2020 12:15

Денис Шмигаль: після 22 травня карантин в Україні буде продовжено

Прем’єр-міністр пообіцяв не вводити повний локдаун, а обмежитись адаптивними заходами у окремих містах

Україна поки йде за тим сценарієм виходу з карантину, який був прогнозований групою науковців та медиків. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, для того, аби уникнути спалахів, вихід із карантину був розбитий на п’ять етапів.

«Вчора ми розпочали перший етап, коли зняли частину обмежень. Наступний етап буде запроваджений тоді, коли кількість захворілих буде зменшуватися протягом певного періоду», – зазначив він.

За словами Дениса Шмигаля, поки що не йдеться про те, що треба буде знову вводити в країні повний нокдаун – розглядається питання адаптивних карантинів, якщо будуть фіксуватися локальні спалахи захворювання Covid-19 в тому чи іншому місті. За словами прем’єр-міністра, так буде жити весь світ, поки не винайдуть вакцину проти коронавірусу.

Читайте: Анджей Гайовнічек: без українських трудових мігрантів польське аграрне виробництво очікує колапс 

Також було зауважено, що наразі не йдеться про якісь конкретні дати – офіційно карантин в країні діє до 22 травня, але його буде подовжено.

Також Денис Шмигаль нагадав, що відновлення руху громадського транспорту  відбудеться лише на третьому етапі виходу з карантину, терміни якого залежать від епідемічної ситуації.

«Ми йдемо доволі рівно останні 7-8 днів. Не збільшується щоденна кількість захворілих. Але ми все ще не мали жодного дня, коли кількість тих, хто одужав перевищувала або була рівною кількості тих, хто захворів. Цей етап дуже важливий. Він переломний», – наголосив прем’єр-міністр.

Також він нагадав, що при пом’якшенні загальноукраїнського карантину, міські голови можуть приймати рішення про запровадження адаптивних заходів і про посилення обмежень.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось про умови початку роботи підприємств з 11 травня.

Читайте також