Новини / Рослинництво     07 квітня 2020 17:18

Володимир Погорілий: Фунгіцид Елатус® Ріа дав 3,6 ц/га прибавки на озимому ячменю

Керівник господарства «Єреміївське-2», що на Одещині, Володимир Погорілий в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповів, як в умовах тотальної посухи його підприємству вдається завдяки якісним препаратам не просто тримати високу планку врожайності, але й безболісно змінювати технологічний процес.

Як розповідає Володимир Погорілий, на початку побудови господарства грошей було вкрай мало, відтак розраховувати на якісні продукти підживлення та обробітку було нереально. Утім, коли справи пішли вгору й підприємство стало фінансово стабільним, з’явилася можливість застосовувати препарати від відомих виробників на кшталт компанії «Сингента».

Та з кожним роком погодні умови в регіоні стають дедалі складнішими, й шаблонні варіанти обробітку культур стають неактуальними. Господарству доводиться імпровізувати, проявляти креативність, постійно випробовуючи нові препарати.

Одним із них є інноваційний фунгіцид Елатус® Ріа, призначений для боротьби з хворобами на зернових. Так, за словами Володимира Погорілого, цей препарат чудово показав себе, не дозволивши таким хворобам, як сітчаста плямистість, борошниста роса та іншим, знищити врожай.

Читайте: Як стати рекордсменом озимих – Володимир Погорілий

«У 2019-му ми зібрали 62 ц/га озимого ячменю, причому на полі, де вносили Елатус® Ріа, отримали прибавку в 3,6 ц/га. Крім того, ми вносили препарат один раз, а не двічі, тобто заощадили кошти на самому внесенні. На мою думку, результат досліду є цілком об’єктивним, і наступного року ми збільшимо площу, на якій буде вноситися цей фунгіцид. Моє правило таке: якщо технологія себе добре зарекомендувала, ми збільшуємо площу, на якій вона буде використовуватися», — підкреслює господар.

У свою чергу, технічний експерт компанії «Сингента» Олександр Сутик розповів про технологію внесення інноваційного фунгіциду Елатус® Ріа. За словами фахівця, минулої весни вегетація озимих зернових відновилася досить рано — в середині березня. З одного боку, це було непогано, оскільки відбувалося продуктивне кущення рослин слабких посівів, та з іншого — активізувалися збудники захворювань, особливо на добре розвинених посівах.

«Заздалегідь, обговоривши технологію захисту культури, вирішили порівняти одноразове використання фунгіциду Елатус® Ріа в нормі 0,6 л/га у фазі початку виходу в трубку з технологією господарства. Остання передбачала дворазове застосування конкурентного фунгіциду з розподілом норми у два внесення Т 1 і Т 2 по 0,5 л/га. Обробіток посівів відбувся 23 квітня у фазі культури ВВСН (31–32). У баковій суміші з фунгіцидом Елатус® Ріа 0,6 л/га застосовувався регулятор росту Моддус® 0,5 л/га. На 12-й день після внесення були проведені польові обстеження посівів озимого ячменю. Вони засвідчили відмінний фітосанітарний стан на полі за відсутності жодних проявів розвитку хвороб», — відзначає Олександр Сутик.

Нагадаємо, раніше Володимир Погорілий у спецпроєкті Landlord «Я — вільна людина!» розповів про становлення господарства «Єреміївське-2», поділився технологічними напрацюваннями за посушливих умов, а також підкреслив соціальну значущість господарства для села.

Читайте також