Новини / Інвестиції     11 жовтня 2020 15:02

Володарі мух: Британія виділяє 10 млн фунтів на вирощування комах

Підприємства з вирощування чорної мухи отримали у Великобританії держпідтримку. Найбільше невдоволення з цього приводу висловлюють британські аграрії

Фонд підтримки промислової стратегії Великобританії (Industrial Strategy Challenge Fund , ISCF) виділив 10 млн фунтів ($12,9 млн) на будівництво першого в країні великого промислового підприємства з вирощування комах. Про це повідомляє Аgfundernews.

Очолити проект доручено лондонському стартапу Entocycle. Планується, що комахи харчуватимуться харчовими відходами, і, у свою чергу, будуть використані у якості корму для тварин і риби. Разом з Entocycle працюють і інші британські компанії по виробництву комах, а також гігант роздрібної торгівлі Tesco, ряд агропідприємств та місцеві університети.

Так, відповідальний менеджер з постачання Tesco Лоуренс Уебб зазначає, що мережа супермаркетів «усвідомлює значний потенціал білка комах у нашому бажанні зробити ланцюжкі поставок більш екологічно стійкими. Здатність комах ефективно перетворювати потоки малоцінних відходів в цінний білок може одного разу допомогти знизити залежність тваринництва і аквакультури від виловленої в дикій природі риби і рослинних білків, таких як соя».

Вибір саме чорних мух зроблений на підставі того, що у цих комах, як вважається, є дві ключові переваги:

  • по-перше, їх розведення може знизити викиди CO2 і інші побічні ефекти навколишнього середовища, пов’язані з виробництвом традиційних білкових кормів;
  • по-друге, виробництво чорної мухи може допомогти Великобританії поліпшити продовольчу безпеку в майбутньому за рахунок більш локалізованого ланцюжка поставок кормів для тварин.

«Наша мета – зробити Великобританію глобальним центром вирощування чорної мухи», – заявила Катріна Хейтер, директор ISCF.

Читайте: Екологічні ініціативи ЄС можуть подвоїти ціни на продовольство

Але, слід зазначити, що виділена сума вкрай незначна з огляду на інші аналогічні проекти. Особливо якщо порівнювати з раундом серії C у розмірі $372 млн, які недавно залучив французький стартап з вирощування комах Ÿnsect.

Глобальні центри не створюються за допомогою декількох мільйонів доларів –  іронізує Аgfundernews.

Але найбільш гостра критика проекту виходить від британських фермерів, які вирощують пшеницю. Деякі з них розглядають капіталомісткі експерименти влади з комахами як демонстративні жести з боку уряду Великобританії, що вкрай недоречні в той час, коли з основними агрокультурами країни справи йдуть геть погано.

Адже зараз Великобританія потерпає від найгіршого врожаю зернових за останні 40 років – падіння, яке загрожує зростанням цін на продовольство на тлі і без того важких економічних умов через пандемію Covid-19 і поки ще неврегульованого питання торговельних відносин з ЄС після Brexit. Обурені фермери стверджують, що влада не хоче в належній мірі фінансувати інновації в традиційному сільському господарстві, які могли б запобігти або нівелювати неврожаї.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що новим генеральним директором СОТ уперше в історії стане жінка.

Фото: The Guardian; Leparisien; ВЕЕ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також