Новини    13 квітня 2018 17:29

Волинь врегулювала питання утилізації тваринних решток


Влада та підприємці Волинської області після припинення роботи державного спеціалізованого підприємства спільно врегулювали питання утилізації тваринних решток. Про це свідчать дані, наведені облдержадміністрацією.

«У Головному управлінні Держпродспоживслужби у Волинській області не зафіксовано жодних звернень фізичних осіб щодо порушень у сфері поводження з побічними продуктами тваринного походження, не призначеними для споживання людиною», – зазначив під час наради в ОДА перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в області Олександр Козій.

Донедавна на території області діяло єдине державне спецпідприємство з утилізації та переробки відходів тваринного походження, неякісних харчових продуктів і продовольчої сировини – Ковельська філія ДП «Укрветсанзавод» (на фото). Однак, із березня 2017 року було заборонено прийом сировини підприємством, з 15 грудня того ж року всіх працівників звільнили, а ДП нині не працює.

На Волині налічується 180 об’єктів, де утворюють побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною. Мова йде про свиногосподарства, ферми з виробництва молока та відгодівлі великої рогатої худоби, господарства з вирощування птиці, інкубатори, м`ясопереробні підприємства, переробні цехи з виробництва м`ясних та ковбасних виробів тощо.

Зокрема, в 2017 році на ціх об’єктах утворено 712 тонн трупів тварин та птиці, з яких 538 тонн направлено на спеціалізовані підприємства. Разом із тим, ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» на власних цехах утилізувала 174 тонни падежу птиці.

На підприємствах з переробки продукції тваринного походження за минулий рік утворено 12 тис. 703 тонн побічних продуктів тваринного походження, не призначених для споживання людиною. З них 9 тис. 435 тонн направлено на корм звірям та 1 тис. 641 тонну утилізовано на спеціалізованих підприємствах. Серед них – ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика», котра утилізувала на власних цехах 1 тис. 627 тонн пера.

Побічні продукти тваринного походження відправляються для утилізації на спеціалізовані державні підприємства: Жовківську та Костопільську філії Державного підприємства «Укрветсанзавод». Окрім цих підприємств, забійний пункт ПП «Рачинм`ясопром» направляє відходи на спільне підприємство ТзОВ «Заготзбут» у Ланівці Тернопільської області для подальшої утилізації.

Рибні цехи ФОП Лонюк М.С. і ПП «Волиньпродукт плюс» – у Кінологічний центр Національної поліції у Волинській області, ТзОВ «Континіум трейд», на КП «Ласка». Відходи забою ідуть на звіроферми Рівненської, Львівської, Київської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Також у Волинській області прийом та переробку здійснюють недержавні спеціалізовані підприємства ТзОВ «Даніка Протеїн» в Горохівському районі с. Галичани, яке займається виробництвом м`ясокісткового борошна, кормової добавки для виробництва кормів; виробництво, продаж та експорт топленого тваринного жиру, а також ПП «Корень» в Ковелі, яке займається виготовленням кісткового-борошна.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...