Новини / Рослинництво     11 січня 2019 07:49

Експерт назвав причину зниження родючості українських ґрунтів

Вміст гумусу в українських ґрунтах знизився із 3,5 до 3% за останні 20 років. Такими є результати господарювання, коли землекористувачі не дбають про сівозміни, про лісозахисні смуги на полях, порушують агрономічні закони.

Землекористувачі самі внаслідок діяльності порушують баланс поживних речовин у ґрунті. Про такі наслідки господарювання на українських землях  розповів Олександр Іващенко, головний науковий співробітник Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, пише agro-business.com.ua.

Експерт зазначає, що лісозахисні смуги на полях втратили господаря, і люди масово вирубують Їх на дрова. При цьому поля втрачають захист від вітрів, а ґрунти — від ерозії.

Ще одна причина, через які грунти втрачають родючість: фермери часто сіють культури, які можуть принести швидкий прибуток: сою, соняшник, ріпак. Вони порушують агрономічні закони, забуваючи про сівозміни.

Олександр Іващенко вважає, що держава має контролювати землевласників, як у країнах ЄС. Так, у Німеччині через порушення користування землею власнику навіть можуть заборонити обробляти його ділянку.

Читайте: 5 порад фермеру, як відновити родючість ґрунту

В Україні є господарі, які дбають про родючість грунту. Як раніше повідомляв LANDLORD, фермер з Київщини використовує технологію no-till, яка не лише відновлює родючість ґрунту, а й сприяє економії ресурсів.

Фото: zbudovano.te.ua

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також