Новини    10 вересня 2017 19:18

Виробники курятини не отримують надприбутків


Ціни на курятину суттєво зросли за останні три місяці. І хоча це викликало підозри в Антимонопольного комітету, у порівнянні з іншими видами м’яса курятина не є лідером подорожчання. Просто вона довго до цього йшла, пише на своїй сторінці в Facebook Андрій Панкратов, аналітик ФАО.

Як свідчать дані моніторингу споживчого ринку, проведеного Держстатом, куряча тушка з початку року подорожчала в середньому на 11,90 грн, яловичина – на 21,30 грн, свинина – на 28,70 грн. У відсотковому зростанні курятина подорожчала більше, ніж яловичина, але набагато менше, ніж свинина.

Ціни на курятину в Україні зросли більше, ніж на світовому ринку. З початку поточного року ціна на тушку в доларовому еквіваленті збільшилась на 31%, тоді як у світі – на 10%.

«Проте товар іде туди, де вищі ціни і в результаті ситуація швидко вирівнюється, – прогнозує Панкратов. – Україна не тільки експортує курятину, а ще й імпортує. Коли в нас відбувається перекіс цін, є закордонні виробники, які зацікавлені в постачанні».

За підрахунками ФАО, індекс прибутковості виробництва вітчизняної курятини у порівнянні з найгіршим 2016 роком виріс на 8%. Проти 2014 року він на 11% нижчий.

«Тобто загальна картина не така вже й весела, і не дозволяє говорити про надприбутки виробників», – робить висновок Панкратов.

За інформацією Асоціації торговельних мереж, ціни на деякі види м’яса птиці в Україні перевищують європейські. Як вважають в Антимонопольному комітеті, ринок курятини має ознаки монопольного, адже його половину займають лише 2 виробники – МХП і «Агромарс».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...