Новини / Думки     16 серпня 2018 12:56

Випереджаючи час: компанія «Уніфер» робить ставку на перспективні для українських аграріїв напрями


Генеральний директор компанії «Уніфер» Дірк Раков робить ставку на перспективні для українських аграріїв напрями

Які продукти ви презентуєте українському аграрію цього року?

Ми представляємо три основні напрями, які будуть важливі для сільського господарства в цьому і в майбутньому столітті. Перший — біоактиватори. Змінюється клімат, рослини все більше перебувають у стані стресу, тому їх необхідно стимулювати. Ми пропонуємо не мікродобрива, а Вуксали — багатофункціональні суспензії, призначені для оптимізації сучасних технологій захисту і живлення рослин. Поясню на прикладі мобільного телефона. 10–15 років тому ми використовували його лише для дзвінків. Так само добрива ми використовуємо, лише щоб підживлювати рослини. Тепер у нас є смартфони — ба-гатофункціональні пристрої, за допомогою яких ми можемо читати інформацію в інтернеті, отримувати пошту, користуватися послугами банку, фотографувати тощо, і в тому числі дзвонити. Приблизно так відрізняються Вуксали від добрив. Наприклад, високий показник лужності робочого розчину (pH) може знижувати ефективність дії засобів захисту рослин. Вуксали нового покоління забезпечують можливість контролю рівня pH та жорсткості води. Вуксали — наш ключовий бізнес не тільки в Україні, але й в інших країнах, зокрема в Німеччині.

Другий напрям — зрошення. Ми представляємо всі види зрошення: екологічні, з низьким споживанням води, автоматизовані, підґрунтові. Нещодавно ми демонстрували підґрунтове зрошення на днях поля в Німеччині, що дуже зацікавило відвідувачів.

Третій напрям — дигіталізація, точне землеробство. Це вже справжні технології XXI століття.

Скільки часу ви просуваєте ці продукти на українському ринку?

pH-Вуксали ми пропонуємо останні два-три роки. Системи підґрунтового зрошення в Україні з’явилися навіть раніше, ніж в Німеччині. Тут вони вже другий рік, а у Німеччині представлені тільки цього року. Наші продукти по дигіталізації сільського господарства у 2018-му вперше представлені і в Україні, і в Німеччині.

На яку категорію господарств розраховані ваші продукти?

На ті господарства, які хочуть розвиватися й отримувати максимальний прибуток, не думаючи про мінімальні витрати, — з мінімальними витратами не можна отримати максимальний прибуток. Звичайно, при більших інвестиціях і ризики підвищуються, особливо, якщо вкладення неправильно використовувати. Тому ми розраховуємо на категорію господарств, які не тільки хочуть, а й вміють працювати із сучасними технологіями.

Це агрохолдинги та середні господарства?

Не всі агрохолдинги. Серед них є такі, які хочуть розвиватися і максимізувати прибуток, а є і ті, що більше зайняті нарощуванням земельного банку, ніж технологіями. Часто в середніх господарствах із земельним банком 3000–5000 га буває легше впровадити нові технології, ніж у великих холдингах, якими складніше управляти. Тому перспективу сільського господарства в Україні я бачу не тільки в холдингах, а й в середніх за величиною господарствах, якими керують самі власники. Вони зацікавлені в удосконаленні технології вирощування культур, у впровадженні новітніх розробок та отриманні максимального врожаю та прибутку. Вони їздять по світу, шукають нові потрібні їм технології, навчаються їх використанню.

Наскільки україна за рівнем інновацій у сільському господарстві відстає від європейських країн?

В України є всі шанси розвивати сільське господарство навіть швидше, ніж у Німеччині. У вас відмінні родючі ґрунти, але головний капітал — це люди, яким цікаві інновації.

Наскільки високий попит на продукти, які ви пропонуєте?

Третій рік поспіль ми розвиваємося стабільно на 20–30% щороку залежно від напряму бізнесу.

Ви задоволені такими темпами зростання?

Занадто швидкий розвиток теж небезпечний. Ми хочемо стабільного, зваженого зростання, прагнемо серйозно випробувати технології та лише потім пропонувати їх. Є технології, які ми розвивали спеціально для українських умов, а це потребує часу й терпіння, тому своїми результатами ми задоволені.

Текст: Володимир Денисенков

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!