Новини / Рослинництво     08 січня 2020 15:59

Відсутність морозів не зашкодить озимині

Метеорологи прогнозують плюсові температури у найближчий тиждень. На вихідних буде дощ із мокрим снігом, але плюсові температури захистять рослини від льодової кірки.

Про це повідомляє УНІАН.

Агентство цитує інформацію Укргідрометцентру. За його прогнозами, у найближчі 10 днів уночі буде плюсова температура, тобто, аномально тепла зима продовжиться. Проте аграріям не варто непокоїтися про майбутні врожаї. 

Читайте: Стан озимих та небезпеки для посівів оцінили науковці НААН

На думку начальника відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяни Адаменко, для посівів озимих зернових культур немає ризиків, бо рослини не перебувають в стані глибокого сну, а розвиток відбувається дуже повільно. 

Тетяна Адаменко вказала, що різких понижень температури або інших несприятливих погодних явищ у найближчі 10 днів не передбачають. Опадів буде мало, проте очікують мокрий сніг із дощем 10-12 січня. Метеорологи не вказують про ризик оледеніння, а навпаки, прогнозують плюсові температури.

Щодо довгострокових прогнозів, то Тетяна Адаменко припускає затяжну весну і, знову ж, вказує на це як сприятливий фактор для майбутнього високого врожаю озимих культур: “Для нашого клімату дуже добре, коли озимі виходять зі стану зимового спокою рано і не потрапляють під високі температури і весняну посуху”.

Landlord раніше повідомляв, що сади під загрозою: до чого може привести тепла зима.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також