Новини    22 травня 2018 15:15

Відшкодування ПДВ при експорті олійних повернуть на умовах податкового комітету


Повертати відшкодування ПДВ при експорті сої сьогодні у Верховній Раді України повинні були два законопроекти. 7403-д – де ініціатором є голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики  Ніна Южаніна. Та законопроект 7403-2 –  ініційований низькою народних депутатів та підтриманий аграрними асоціаціями. 249 парламентарів віддали свій голос у першому читанні за проект закону Южаніної. Про це повідомляє кореспондент LANDLORD.

Згідно пояснювальній записці до ухваленого проекту закону відшкодування ПДВ при експорті окремих олійних культур продовжено до кінця 2021 року.

«Звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року соєвих бобів та з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року – насіння свиріпи або ріпаку не буде застосовуватися для сільськогосподарських підприємств-виробників зазначених олійних культур», – йдеться у пояснювальній записці до документу.

За словами заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменка, цим законопроектом передбачається повернення бюджетного відшкодування ПДВ тільки сільськогосподарським виробникам при експорті ними вирощених сої та насіння ріпаку. Однак не всі товаровиробники можуть бути експортерами, мається на увазі малі та середні.

Тоді, як законопроектом №7403-2 відміняється норма щодо невідшкодування експортного ПДВ для олійних без терміну та для всіх учасників ринку.

«В законопроекті №7403-2, прописана норма щодо повернення відшкодування ПДВ усім товаровиробникам. Ми разом з колегами народними депутатами-членами аграрного комітету є авторами цього законопроекту, послідовно відстоювали позицію аграріїв щодо виправлення прийнятих олійних правок. Але, на жаль цей законопроект не набрав необхідної кількості голосів, тому ми з колегами прийняли рішення підтримати доопрацьований законопроект 7403-д, для того щоб в основному вирішити критичне питання по олійним правкам, а це значно покращує позицію аграріїв. В свою чергу це принесе більшу користь нашим аграріям, чим та ситуація, яка існує на сьогоднішній день», – заявив він.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, наприкінці минулого року Парламент України вніс зміни щодо оподаткування ПДВ операцій з експорту олійних культур, нагадав експерт. Згідно них з 1 вересня 2018 року запроваджується звільнення від оподаткування податком на додану вартість експортних операцій по сої, а з 1 січня 2020 року – і по ріпаку.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...