Новини    21 лютого 2022 13:39

Відкрився один із районів Чорного моря попередньо заблокованих РФ

Досі залишається перекритим рекомендований маршрут від Одеси в напрямку Поті, Батумі

19 лютого припинилася дія прибережного попередження (ПРИП), котрим Російська Федерація блокувала один з районів акваторії Чорного моря, посилаючись на проведення навчань. Про це повідомив керівник Моніторингової групи по кримських санкціях та свободі судноплавства, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко у Facebook.

“19 лютого о 23:00 за київським часом припинили дію попередження про закриття декількох морських районів в Чорному морі. Тобто рекомендований маршрут від Босфора до Одеси (зелений пунктир на карті) вже не перекритий. Залишається перекритим (в частині поруч з окупованим Кримом) рекомендований маршрут від Одеси в напрямку Поті, Батумі”, — написав Андрій Клименко.

Довідка. РФ оголосила про перекриття з 13 лютого 2022 року, з метою проведення ракетних та артилерійських навчань районів Чорного та Азовського морів, зокрема з судноплавними коридорами. Пізніше Міноборони РФ скасувало дію ПРИП про перекриття частини акваторії Азовського моря і Керченської протоки, проте в дії залишалися плани перекриття великих районів Чорного моря, що містять всі традиційні морські торговельні шляхи: від Босфору до Одеси та від Одеси до Батумі.

Джерело: Андрій Клименко/Facebook

Нагадаємо, через небезпеку плавання на підходах до морських портів Одеської затоки торговельним суднам рекомендовано використовувати морський коридор у районі Дністровської банки між західною межею району навчань РФ та південно-східним краєм Дністровської банки.

Раніше повідомлялось, що блокада “скасовується”, адже Росія скасувала навчальні стрільби військово-морського флоту, у зв’язку з якими перекривалася південна частина Азовського моря та доступи до українських портів Бердянськ та Маріуполь.

Також стало відомо, що вантажоперероблювання у Бердянському морському порту у січні збільшилася на 67,8%. Протягом першого місяця 2022 року у порту оброблено 136,9 тис. т вантажів.

Анна Лиса

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...