Новини / Ринок землі     10 вересня 2019 08:32

Відкриття ринку землі: три ключові переваги для України

За 15 років існування мораторію на продаж землі в Україні його продовжували 7 разів. Ця застаріла практика ставить нас в один ряд з такими країнами, як Куба, Венесуела, Демократична Республіка Конго. Водночас запровадження ринку землі відкриває для держави низку економічних можливостей.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Хоча про переваги відкриття ринку землі вже говорилося багато разів, однак існує багато опонентів, які продовжують наполягати на продовженні земельного мораторію.

З огляду на це директор з розвитку бізнесу EOS Crop Monitoring Олександр Сакаль нагадав про стрижневі перспективи, які відкриває для української економіки запровадження ринку землі.

  • Зростання ціни на землю

За останні три роки ціна на сільгоспугіддя знизилася в середньому на 25%, що частково зумовлено відсутністю здорової конкуренції. Введення відкритого і раціонального ринку землі сприятиме збільшенню вартості земельних ділянок.

Читайте: Тимофій Милованов про шанси ухвалити закон про ринок землі до 1 грудня

  • Зростання потоку інвестицій

Те, що земля фактично стане відкритим білим активом, зумовить зниження банками процентних ставок. Отримавши високоякісну заставу у вигляді земельних ділянок, банки зможуть спрямувати кошти на довгострокове фінансування всіх секторів економіки.

  • Значне прискорення зростання ВВП

З відкриттям ринку землі очікується прискорення зростання ВВП 0,6–1,6%, тобто від $0,7 до $1,5 млрд, що на тлі загальних показників 2−3% матиме потужний вплив на економіку.

Також, за словами експерта, виведення ринку землі із тіні сприятиме появі нових гравців і посиленню конкуренції, що дасть поштовх розвитку технологій.

Landlord раніше повідомляв про те, що законопроєкт про ринок землі новий уряд має подати на розгляд парламенту до 1 жовтня.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також